Wiadomości
W West Midlands ma powstać największy muzułmański cmentarz
Cmentarz w Catherine-de-Barnes, niedaleko Solihull w West Midlands ma zająć obszar 11 akrów i stać się miejscem pochówku dla 11 tysięcy Muzułmanów. Jeżeli projekt zostanie zatwierdzony będzie to największy wyłącznie muzułmański cmentarz w kraju – obecnie największy znajduje się w Ilford, Essex i może pomieścić 5 tysięcy grobów. Przy cmentarzu ma także znaleźć się 95 miejsc parkingowych.
Cmentarz byłby zgodny z zapisami Szariatu, muzułmańskiego prawa nakazującego chować Muzułmanów na wydzielonym terenie, obok innych wyznawców Islamu. Zgodnie z jego zapisami ciała przed pochówkiem muszą być w odpowiedni sposób kąpane i okrywane całunem, a następnie chowane z głową skierowaną w kierunku Mekki.
Data utworzenia: piątek, 05 września 2014 11:03
-
Ostatnia aktualizacja: piątek, 05 września 2014 11:10
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mniejsze fundusze na walkę z terroryzmem w Birmingham | Czytaj następny artykuł: Nielegalny imigrant przedostał się do UK na tylnym siedzeniu samochodu |
Gorące Tematy

Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…

Bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec coraz bliżej. W 5 go…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany finansowe w 2026 roku. 10 dat, …

Rodziny w Wielkiej Brytanii dostają bony 70 GBP do supermarketów. Pomoc …

Żyć gdziekolwiek, byle nie w Wielkiej Brytanii. Cicha emigracja brytyjsk…

UWAGA: Bursztynowy alert w Wielkiej Brytanii! Met Office ostrzega przed …

Jakie są realne dochody w Wielkiej Brytanii? Najnowsze dane zaskakują