Wiadomości
"Chcę uzbierać £40 tysięcy z zasiłków"
Yonn Lazer, 36-latek z małej wioski Argetoaia w południowej Rumunii chce zdobyć, z zasiłków w UK, £40 tysięcy dla swojej rodziny.

Lazer przeprowadził się do Londynu i teraz, po pół rocznym pobycie, jest w stanie wysyłać swojej żonie i trójce dzieci £800 tygodniowo. Ma ambitny plan – dzięki benefitom chce uzbierać £40 tysięcy. Według niego to możliwe, ponieważ dostęp do zasiłków jest „bardzo, bardzo łatwy”, a Anglia daje mu wszystko – darmowe pieniądze i darmowe mieszkanie. Jeżeli jednak nie uda mu się uzbierać odpowiedniej sumy – tłumaczy – zacznie kraść.
Dla Rumuna to nie pierwszy pobyt w UK. Przyjechał tutaj jeszcze przed zniesieniem granic dla obywateli Rumunii, ale wówczas został deportowany do ojczystego kraju.
UK w ostatnich latach stało się niezwykle atrakcyjne wśród rumuńskich Cyganów, a w ostatniej dekadzie na Wyspy przyjechało ich 200 tysięcy. Powodem jest ostracyzm w rodzinnych krajach, brak możliwości otrzymania pracy, a także łatwy dostęp do brytyjskich zasiłków.
wtorek, 15 lipca 2014 08:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Wielka Brytania zaostrza przepisy dla podróżnych z EU. Nawet 5000 GBP ka…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP rekompensaty za …
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Kierowcy w Anglii mogą otrzymać 1000 GBP kary za parkowanie na własnym p…
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii