Wiadomości
Cameron wielokrotnie "Spier..." sprawy europejskie
Radosław Sikorski powiedział, że Cameron wielokrotnie "Spier..." sprawy europejskie. Nieparlamentarna wypowiedź została podsłuchana, a opis i stenogram jej fragmentów upublicznił "Wprost".Minister Spraw Zagranicznych krytykował premiera Davida Camerona za posługiwanie się „głupią propagandą”, dzięki której chciał przypodobać się eurosceptycznym Torysom.
Wypowiedź Sikorskiego była skierowana do byłego Ministra Finansów Jacka Rostowskiego. Politycy krytykują politykę imigracyjną brytyjskiego premiera Camerona. – (...) to taka nie po raz pierwszy niekompetencja w sprawach europejskich. Pamiętasz? – pyta retorycznie szef MSZ. I kontynuuje. – Spier... pakt fiskalny. Spier... Po prostu. Bo się nie interesuje, bo się nie zna – stwierdza Sikorski. Z kolei w rozmowie z ust Rostowskiego padają też słowa o "nie wpuszczaniu cygańskich żebraków".
Według The Mirror uwagi Sikorskiego są szczególnie szkodliwe, ponieważ Polska była oddanym przyjacielem UK od czasów II Wojny Światowej, a sam Sikorski jest bliski wielu Torysom. Polski polityk był członkiem oksfordzkiego Bullingdon Club w tym samym czasie, co Boris Johnson. Premier Cameron również należał kiedyś do tego stowarzyszenia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Irlandia – najlepsze państwo na świecie | Czytaj następny artykuł: UK traci na studentach z UE £40 milionów |
Gorące Tematy

Kolejna fala upałow nadciąga nad Wielką Brytanię. Synoptycy wskazują dok…

Wielka Brytania oferuje 9000 GBP dopłaty na urządzenie obniżające rachun…

„Nie ma takiego kraju”. Polska rodzina nie wpuszczona do samolotu w UK. …

Mandaty poniżej 70 mph na autostradach w UK. Kierowcy wpadają przez zmie…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla uchodźców. Będą musieli zwr…

DWP rusza z nowymi kontrolami w UK. Możliwe potrącenia z kont i utrata p…

Wielką Brytanię czeka 10-dniowa fala upałów z temperaturami osiągającymi…