Wiadomości
Subway zastąpi szynkę i bekon mięsem halal
W niemal dwustu placówkach Subway szynka i bekon zostaną zastąpione przez mięso halal, czyli przygotowane zgodnie z zaleceniami Koranu.Sieć fast food chce w ten sposób zadowolić swoich muzułmańskich klientów. Zamiast szynki i bekonu będą teraz używać szynki z indyka. Wyłącznie takie dania będą serwowane w 185 z 1.500 placówek Subwaya na terenie Wielkiej Brytanii. Będzie można je rozróżnić dzięki specjalnym znakom „tylko mięso halal”.
Zgodnie z zasadami Koranu, w trakcie uboju zwierząt podcina się im gardła, by wykrwawiły się na śmierć. Muzułmanie przestrzegający Koranu nie mogą spożywać mięsa przygotowanego w inny sposób ani wieprzowiny.
Subway podkreśla, że zwierzęta, które kupuje, będą zabijane w humanitarny sposób i ogłuszane przed zabiciem.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Studenci narażeni na HIV – pielęgniarz używał starych strzykawek | Czytaj następny artykuł: Właściciel restauracji trafi do więzienia za myszy |
Gorące Tematy

Wielka Brytania ogłasza zmiany w bank holiday na 2026 rok. Pojawił się d…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kto musi czekać dłużej i ile wy…

Szef Ryanair do Brytyjczyków: Głosowaliście za Brexitem – to teraz stójc…

Wielka Brytania szykuje się na uderzenie sztormu Dave. Wydano poważne os…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w zwolnieniach lekarskich

Ryanair uruchamia 5 nowych tras z Wielkiej Brytanii, w tym loty do Polsk…

Kolejny duży bank w Wielkiej Brytanii zamyka oddziały. W kwietniu znikni…