Wiadomości
Obchody St George's Day
W najbliższy weekend w Birmingham i okolicach odbędą się zabawy i uroczystości związane z dniem św. Jerzego – patrona Anglii.
St George jest patronem Anglii i często jest utożsamiany z angielskim ideałem honoru, męstwa i galanterii. Oficjalnie obchody przypadają na 23 kwietnia, ale w Birmingham odbędą się 3 dni wcześniej.
Sam dzień św. Jerzego przypada w środę, 23 kwietnia. Jednak już 19 kwietnia (sobota) na Centenary Square i Chamberlain Square odbędzie się festiwal połączony z wieczornym koncertem Symphony Hall i zbiórką pieniędzy. W niedzielę odbędzie się „największa na świecie nieoficjalna parada” na cześć świętego. Samochody, ciężarówki i motocykle pojawią się na drodze między Shirley a Henley-in-Arden.
W Library of Birmingham w sobotę od 11:00 do 12:00 będzie można posłuchać opowieści o smokach w ramach St George’s Day Dragon Stories. Wejście jest darmowe, ale rezerwacja miejsca może okazać się konieczna. Julius Drake – poszukiwacz smoków i wiktoriański podróżnik w czasie – opowie o swoich niezwykłych przygodach i odkryciach. Wcielający się w jego postać Fran O’Boyle to profesjonalny gawędziarz i ilustrator, który swoją sztukę doskonalił podczas różnorodnych uroczystości w szkołach i bibliotekach.
środa, 16 kwietnia 2014 08:38
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zapłacić nieoczekiwany podatek – wysta…
Ceny w Tesco, Sainsbury’s i Asda w Wielkiej Brytanii wzrosną nawet o 34 …
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii mogą otrzymać nawet 2212 GBP. HMRC…
Lotnisko w Wielkiej Brytanii może przejść historyczną przemianę – wszyst…
Ozzy Osbourne wraca do Birmingham – miasto pożegna swojego syna
Wideo: Birmingham żegna Ozzy’ego Osbourne’a – tysiące fanów na Broad Str…