Wiadomości
Rząd brytyjski daje £10.000 na start własnej działalności w Polsce
Brytyjski rząd chce wspierać polskich przedsiębiorców w zakładaniu mikro firm – w Polsce. Władze nie kryją, że chcą w ten sposób zmniejszyć liczebność Polaków na Wyspach.

Każdy, kto pracuje w UK, od co najmniej dwóch lat i nie prowadzi tutaj działalności, może liczyć na dotację brytyjskiego rządu na otworzenie działalności w Polsce. Nawet £10.000 będzie można przeznaczyć na założenie własnej działalności: wynajem biura, wyposażenie stanowisk pracy, a nawet zakup samochodu służbowego czy firmowe wakacje. Co więcej, przez pierwsze pięć lat brytyjski rząd opłaci podatki za polskiego przedsiębiorcę.
„W ten sposób chcemy zmniejszyć liczbę Polaków mieszkający w UK. Liczymy także, że przyczyni się to do zacieśnienia relacji handlowych między Wielką Brytanią i Polską” - mówi przedstawiciel rządu
Aplikację o dotację można składać od pierwszego kwietnia przez Internet.
Kliknij, aby złożyć aplikację
wtorek, 01 kwietnia 2014 09:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą zyskać nawet 28 000 GBP rocznie. Oto os…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla pracowników w Wielkiej Brytanii
Dramatyczna sytuacja na pokładzie Ryanair. Samolot musiał wrócić do Wiel…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w zasadach emerytalnych. Nawet …
Wielka Brytania oferuje darmowe urządzenia do oszczędzania energii dla o…
Ceny energii w Wielkiej Brytanii wzrosną w październiku. Rachunki za gaz…
Wielka Brytania dopłaci do 3 750 GBP do zakupu elektrycznych samochodów.…