Wiadomości
Rośnie liczba przestępstw internetowych
W 2008 roku policja otrzymała około 100 doniesień o przestępstwach internetowych, natomiast w 2012 roku było ich już 500.
Dane te zostały opublikowane we wtorek, w dziesiątą rocznice Dnia Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day).
Sierżant Andy Gregory, z wydziału do zwalczania przestępczości, powiedział, że policja czyni wiele starań, aby zwalczać przestępstwa internetowe.
Jednym z pierwszych przypadków nadużyć Internetu były nieprzyzwoite zdjęcia z małymi dziećmi, ponad 10 lat temu. Wtedy zaangażowano wielu oficerów policji, aby złapać przestępców. Obecnie została utworzona specjalna grupa policji, która się tym zajmuje.
Ostatnia aktualizacja: środa, 06 lutego 2013 16:19
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Homoseksualne małżeństwa na równi z heteroseksualnymi | Czytaj następny artykuł: Tłusty czwartek |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Nawet 640 GBP rocznie i droższe paliwo. Kierowcy zapłac…

Dodatek 300 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkańców Wielkiej Bryt…

Wielka Brytania: terminy wypłat świadczeń w kwietniu 2026. Ważne zmiany …

Wiosenna fala ciepła nadciąga do Wielkiej Brytanii. Temperatury osiągną …

Ponad 5 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii może odzyskać nawet 625 GBP z …

Wielka Brytania: apel o pracę z domu i oszczędzanie energii. Kryzys na B…

Wielka Brytania: pilne posiedzenie sztabu kryzysowego Cobra. Rząd ostrze…