Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii

HM Revenue and Customs (HMRC), brytyjski urząd skarbowy wydał ostrzeżenia milionów osób o konieczności podjęcia działań przed kluczowym terminem 31 lipca.

Zignorowanie tego terminu może skutkować, nałożeniem kar, utratą świadczeń podatkowych i innymi konsekwencjami finansowymi.

Płatności Self-Assessment

Termin drugiej płatności na konto dotyczy osób samozatrudnionych lub uzyskujących inne dochody nieopodatkowane.

Płatność na konto jest zaliczką na podatek dochodowy opartą na dochodach z poprzedniego roku, a druga rata jest wymagana do 31 lipca.

HMRC podkreśla, że pominięcie tego terminu skutkuje naliczeniem odsetek od zaległej kwoty, począwszy od daty wymagalności do momentu uregulowania płatności.

Odnowienie zasiłków Tax Credit

Około 730 000 osób otrzymało w czerwcu pakiety rocznego odnowienia zasiłków Tax Credit od HMRC.

Większość zasiłków zostanie automatycznie odnowiona, co jest oznaczone na powiadomieniach czarnym paskiem.

Jednakże, osoby, które otrzymały powiadomienia z czerwonym paskiem, muszą zweryfikować swoje informacje i odnowić swoje roszczenia przed 31 lipca. Szacuje się, że około 10 000 osób musi podjąć takie działania.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na odnowienie zasiłków jest skorzystanie z GOV.UK lub bezpiecznej aplikacji HMRC.


Umożliwia to użytkownikom śledzenie swojego roszczenia i sprawdzanie, kiedy mogą oczekiwać płatności.

Zmiany w okolicznościach życiowych

Jeśli nastąpiły zmiany w okolicznościach życiowych, które mogą wpłynąć na roszczenia podatkowe, należy zgłosić te zmiany do HMRC. Do takich zmian należą:

  • Zmiany w sytuacji mieszkaniowej
  • Zmiany w relacjach
  • Zmiany w opiece nad dziećmi
  • Dzieci opuszczające dom
  • Zmiany w godzinach pracy
  • Zmiany w dochodach

Pełną listę zmian, które należy zgłosić, można znaleźć na stronie GOV.UK.


HMRC ostrzega, że osoby, które nie odnowią swoich zasiłków do 31 lipca, ryzykują wstrzymaniem płatności oraz koniecznością zwrotu nadpłat.

Płatności podatku od zysków kapitałowych ze sprzedaży nieruchomości

Każdy, kto sprzedał nieruchomość w poprzednim roku podatkowym i ma do zapłacenia podatek od zysków kapitałowych, może mieć czas do 31 lipca na uregulowanie zobowiązania.

Zobacz też:


Termin ten zależy od daty zakończenia sprzedaży. Osoby, które muszą dotrzymać terminu 31 lipca, narażają się na naliczenie odsetek oraz kar za opóźnienie, co może zwiększyć pierwotne zobowiązanie podatkowe.

Złożenie deklaracji dotyczących aktywów zagranicznych

Osoby posiadające aktywa lub inwestycje poza Wielką Brytanią mają czas do 31 lipca na ujawnienie tych informacji HMRC, w zależności od ich sytuacji.


Kary za nieujawnienie mogą być surowe i w zależności od okoliczności obejmują zarówno kary finansowe, jak i postępowanie karne.

HMRC zaleca przygotowanie wszystkich dokumentów i raportów z wyprzedzeniem, aby uniknąć gorączkowych przygotowań na ostatnią chwilę.

Lipiec to miesiąc, w którym warto być wyjątkowo czujnym w kwestii zobowiązań podatkowych. Zachowanie terminów może pomóc uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji finansowych i zapewnić spokój ducha.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Lot z piekła rodem: Samolot Ryanair zmuszony do lądowania po bójce między pasażerami
 Czytaj następny artykuł:
Policja zamyka sklep w Erdington. Był źródłem problemów mieszkańców