Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 200 GBP bezpośrednio na konto bankowe

Tysiące gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać do 200 funtów do końca lipca, aby pomóc w walce z kryzysem kosztów życia.

Pieniądze te pochodzą z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund, HSF).


Kto może otrzymać wsparcie?

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych, zarządzany przez Departament Pracy i Emerytur (Department for Work and Pensions), ma na celu wsparcie tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Dzięki HSF, gospodarstwa domowe z dziećmi, osoby starsze oraz inne osoby mogą uzyskać pomoc w pokryciu kosztów żywności, energii, wody oraz rachunków.

W East Riding of Yorkshire gospodarstwa domowe otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 200 funtów do końca lipca 2024 roku.


Płatności te są automatycznie przekazywane gospodarstwom domowym otrzymującym wsparcie w postaci ulg podatkowych od nieruchomości (council tax support).

Aby zakwalifikować się do wsparcia, muszą również spełniać następujące kryteria:

 • Nieruchomość posiada certyfikat energetyczny (EPC) z oceną E, F lub G oraz członek gospodarstwa domowego jest osobą niepełnosprawną.
 • Gospodarstwo domowe zostało zidentyfikowane jako znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej lub zagrożone taką sytuacją.
 • Osoba jest wychowankiem i odpowiada za podatek od nieruchomości na swoim adresie.

Jeśli gospodarstwo domowe spełnia powyższe warunki, nie musi składać dodatkowego wniosku – płatność zostanie automatycznie przelana na konto bankowe. W przypadku braku danych dotyczących konta bankowego rada skontaktuje się z beneficjentami.

Dodatkowe wsparcie dla gospodarstw domowych

Gospodarstwa domowe mogą ubiegać się o wsparcie do 31 sierpnia 2024 roku. Warunki dla osób pracujących to:
 • Mieszkanie w East Riding (otrzymują rachunek za podatek od nieruchomości od East Riding Of Yorkshire Council).
 • Pracowanie, ale brak świadczeń socjalnych.
 • Dochód poniżej 28,000 funtów rocznie dla jednoosobowych gospodarstw domowych i poniżej 33,000 funtów rocznie dla innych gospodarstw.
 • Posiadanie mniej niż 6,000 funtów oszczędności lub środków na koncie bankowym.


Inne programy wsparcia finansowego

Wielu z mieszkańców Wielkiej Brytanii nadal boryka się z wysokimi kosztami życia, ale istnieje wiele programów, które mogą pomóc. Przykłady to:
 • Program Healthy Start: Nowi lub przyszli rodzice mogą otrzymać do 442 funtów rocznie na jedzenie.
 • Sure Start Maternity Grant: Niektórzy nowi rodzice mogą otrzymać 500 funtów na pokrycie kosztów związanych z narodzinami dziecka.
 • Programy pomocy socjalnej oferowane przez rady lokalne, które pomagają pokryć koszty niezbędnych rzeczy, takich jak nowe meble czy bony na jedzenie.
 • Discretionary Housing Payment: Środki przekazywane przez rady lokalne dla osób mających trudności z utrzymaniem dachu nad głową.

Co to jest Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych?

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych (HSF) został wprowadzony w październiku 2021 roku i od tego czasu był przedłużany pięciokrotnie.

Zobacz też:


Najnowsza runda finansowania wynosi 421 milionów funtów i jest przeznaczona dla rad w Anglii, aby mogły pomóc borykającym się z trudnościami gospodarstwom domowym.

Kwalifikacja do HSF jest różna w zależności od lokalnych władz, ale zazwyczaj osoby mające ograniczone środki lub oszczędności, uważane za osoby wrażliwe lub otrzymujące świadczenia, mają szansę na wsparcie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważne ostrzeżenie dotyczące podróży do Polski
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Tui, Jet2, EasyJet, Emirates i BA. Zasady dotyczące alkoholu podczas podróży samolotami