Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Linie lotnicze wydają pilne ostrzeżenie dla pasażerów lecących z Wielkiej Brytanii

TUI i EasyJet wydały ostrzeżenie dla pasażerów podróżujących z Wielkiej Brytanii, aby przyjeżdżali na lotnisko dużo wcześniej.

Obie linie lotnicze zalecają przyjazd na lotnisko Birmingham na trzy godziny przed planowanym odlotem.


Lotnisko Birmingham jest w trakcie modernizacji, obejmującej budowę nowej strefy bezpieczeństwa o wartości 50 milionów funtów.

Prace te mają na celu poprawę doświadczeń pasażerów, ale mogą prowadzić do dłuższych czasów oczekiwania.

„Przypominamy o konieczności przyjazdu na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem przed lotem” – powiedział przedstawiciel TUI.

„Obecnie zalecamy przyjazd trzy godziny przed lotami do Europy i Afryki oraz cztery godziny przed lotami długodystansowymi. W ten sposób będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na odprawę bagażową i przejście przez kontrolę bezpieczeństwa”.


EasyJet dodał w poście na platformie X (dawniej Twitter): „Zalecamy przyjazd na lotnisko na trzy godziny lub przynajmniej dwie godziny przed lotem, aby uwzględnić potencjalne opóźnienia i ułatwić odprawę.”

Linie lotnicze podkreślają, że przyjazd na lotnisko wcześniej nie oznacza, że będzie można wcześniej przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, ale pomoże to zminimalizować stres i czas oczekiwania.

Dziś pasażerowie na lotnisku Birmingham stali w długich kolejkach z powodu nowych przepisów dotyczących przewożenia płynów w bagażu podręcznym.

Zdjęcia z lotniska pokazują ogromne kolejki do kontroli bezpieczeństwa, sięgające aż na zewnątrz terminala.


Pasażerowie mieli trudności z przestrzeganiem nowych zasad dotyczących płynów w bagażu podręcznym, co dodatkowo wydłużało czas oczekiwania.

Lotnisko Birmingham zainwestowało 60 milionów funtów w modernizację swoich stanowisk kontroli bezpieczeństwa i wprowadzenie nowoczesnych skanerów, znanych jako Next Generation Security Checkpoints (NGSC).

Szef lotniska, Nick Barton, powiedział: „Torba niezgodna z przepisami, zawierająca płyny o pojemności powyżej 100 ml, może dodać nawet 20 minut do czasu przejścia każdego pasażera przez kontrolę bezpieczeństwa”.

Pasażerowie podróżujący z lotniska Birmingham tego lata powinni przygotować się na dłuższe czasy oczekiwania i wcześniejszy przyjazd na lotnisko.


TUI i EasyJet zalecają przyjazd na lotnisko na trzy godziny przed planowanym odlotem, aby uwzględnić ewentualne opóźnienia związane z modernizacją i nowymi przepisami dotyczącymi płynów.

Warto być dobrze przygotowanym, aby zminimalizować stres i zapewnić sobie płynne przejście przez wszystkie procedury przed wylotem.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają voucher o wartości 300 funtów do supermarketów
 Czytaj następny artykuł:
Miliony klientów brytyjskiego banku otrzymają płatność 100 GBP