Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wprowadza nowe regulacje: Opłaty za energię spadną tej zimy

Nadchodząca zima przyniesie ulgę dla wielu gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, dzięki obniżkom opłat za energię.

Regulator rynku energetycznego, Ofgem, planuje zmiany w regulacjach, które umożliwią powrót atrakcyjnych ofert na rynku energii, co ma na celu poprawę sytuacji finansowej konsumentów.


Richard Neudegg z porównywarki cen USwitch powiedział, że planowane zmiany są oczywistym krokiem, który zwiększy szanse na wprowadzenie atrakcyjnych stałych taryf jeszcze przed zimą.

Obecnie, wymóg oferowania tych samych taryf energetycznych nowym i obecnym klientom zniechęca dostawców do proponowania tańszych ofert.

Przed kryzysem energetycznym gospodarstwa domowe regularnie zmieniały stałe taryfy, aby uzyskać najlepsze oferty.

Dostawcy rezerwowali lepsze stawki dla nowych klientów, co krytycy nazywali „karą lojalnościową” dla stałych klientów.


Zmiana regulacji ma na celu umożliwienie dostawcom oferowania bardziej konkurencyjnych stałych taryf, co ma zapewnić konsumentom większą pewność co do wysokości rachunków.

Rachel Fletcher z Octopus Energy ostrzega jednak, że cofnięcie zakazu taryf skierowanych wyłącznie na pozyskiwanie nowych klientów może doprowadzić do powrotu do „Dzikiego Zachodu w branży energetycznej”.

Wskazuje, że było to jednym z głównych powodów, dla których 30 firm energetycznych zbankrutowało, co zwiększyło rachunki za energię o miliardy funtów.

Jej zdaniem, Ofgem miał rację, zakazując tych niespójnych taktyk i byłoby szaleństwem ich przywracać.


Obecnie większość płatników rachunków korzysta ze standardowej zmiennej taryfy regulowanej przez Ofgem, która wynosi £1,690 rocznie dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

Według prognoz analityków z Cornwall Insight taryfa ta ma spaść do £1,560 w lipcu, a następnie wzrosnąć do £1,631 w październiku.

Na rynku dostępnych jest kilka stałych taryf, jednak grupy konsumenckie ostrzegają, że niektóre z pozoru atrakcyjne oferty mogą okazać się niekorzystne, jeśli cena energii będzie nadal spadać.


Konsumenci powinni dokładnie analizować oferty i porównywać je z prognozami zmian w cenach energii, aby uniknąć niekorzystnych decyzji finansowych.

Planowane zmiany w regulacjach Ofgem mogą przynieść ulgę wielu gospodarstwom domowym w Wielkiej Brytanii, oferując bardziej konkurencyjne stałe taryfy na energię.

Jednakże, konsumenci muszą być świadomi potencjalnych zagrożeń i dokładnie analizować oferty, aby maksymalnie skorzystać z nowych możliwości i uniknąć niekorzystnych decyzji finansowych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragedia w szpitalach NHS: ciała zmarłych pozostawione do rozkładu z powodu braku przestrzeni mroźniczej
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air ogłasza nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Loty już za 26,99 GBP