Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Te linie lotnicze są często dużo tańsze niż Ryanair i Wizz Air – sprawdź jak oszczedzić od 32 GBP do 85 GBP

Z najnowszego badania wynika, że linie lotnicze, które reklamują niskie ceny, mogą być droższe od konkurentów, gdy uwzględni się dodatkowe koszty wprowadzane do oferty bazowej.

Grupa konsumencka Which? odkryła, że British Airways oferowało niższe ceny niż Ryanair i Wizz Air na dwóch z trzech analizowanych tras.


Badanie przeprowadzono poprzez analizę cen najtańszych biletów w dwie strony z londyńskich lotnisk do Malagi, Aten i Neapolu.

Porównano oferty Ryanaira, Wizz Air, British Airways, Jet2 i easyJet zarezerwowane w grudniu 2023 roku na podróż w weekendy tego miesiąca. W cenę wliczono możliwość zabrania bagażu podręcznego.

Zobacz też:


Co więcej, w cenach Ryanaira i Wizz Air uwzględniono koszt wyboru miejsca, jako że wcześniejsze badania wskazały, iż te linie rzadko przydzielają wspólne miejsca towarzyszom podróży automatycznie.

Okazało się, że mimo iż linie budżetowe często oferowały najniższe ceny biletów, to po uwzględnieniu kosztów za bagaż podręczny i wybór miejsca, Ryanair i Wizz Air nie były już tak konkurencyjne.


British Airways zaoferowało najniższą całkowitą cenę na loty do Neapolu – 120 funtów, co stanowiło znaczącą oszczędność w porównaniu z Jet2 (198 funtów), Wizz Air (185 funtów), Ryanair (132 funty) i easyJet (126 funtów).

Linia była również drugą najtańszą opcją na loty do Malagi, ale najdroższą w przypadku lotów do Aten.

Koszty bagażu i wyboru miejsca wyniosły średnio 113 funtów w Wizz Air, 57 funtów w Ryanair i 52 funty w easyJet. Wizz Air w cenie swojego bagażu oferuje także priorytetowe wejście na pokład.

Zbliżające się zmiany w prawie mają na celu zakazanie „drip pricing” - ukrytych nieuniknionych opłat dla konsumentów online, które będą omawiane w ramach Digital Markets, Competition and Consumers Bill.


Redaktor magazynu Which? Travel, Rory Boland, zwraca uwagę: „Łatwo jest przypuszczać, że tanie linie lotnicze jak Ryanair czy Wizz Air zawsze oferują najniższe ceny. Jednak, jeśli chcesz siedzieć obok swoich dzieci czy zabrać więcej niż kilka rzeczy, lepsze ceny znajdziesz gdzie indziej”.

„Kiedy następnym razem będziesz rezerwować lot, popatrz za ceną główną i wlicz w to koszt dodatków, które są dla Ciebie niezbędne, zanim dokonasz rezerwacji”.


Ryanair odpowiedział na wyniki badania, nazywając je „kolejnymi fałszywymi informacjami od Which?”, podkreślając, że oferuje najniższe ceny w Europie i że dodatkowe produkty są opcjonalne dla klientów.

Wizz Air stwierdził, że ich średnia cena za bagaż i priorytetowe wejście jest „znacznie niższa” niż pokazują wyniki badania.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Najtańsze i najdroższe miasta do zakupu i wynajmu nieruchomości w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Primark wprowadza duże zmiany we wszystkich sklepach w Wielkiej Brytanii