Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Jet2, easyJet: Ukryta zasada dzięki której unikniesz dodatkowych opłat za bagaż

Planowanie podróży lotniczej często wiąże się z koniecznością zarządzania bagażem w taki sposób, aby uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż.

Linie lotnicze takie jak Jet2, Ryanair i easyJet mają określone limity wagowe dla bagażu rejestrowanego i podręcznego, a ich przekroczenie może generować znaczne koszty.


Na szczęście istnieje sposób, który może pomóc podróżnym zaoszczędzić na kosztach związanych z bagażem.

Bag Pool – Co To Jest i Jak Działa?

Bag Pool to praktyka, która umożliwia pasażerom lecącym na tej samej rezerwacji, łączenie swoich limitów bagażowych.

Oznacza to, że jeśli jeden z pasażerów ma mniej bagażu, a drugi przekracza limit wagowy, mogą oni wykorzystać niewykorzystany limit pierwszej osoby, aby uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż.

Koszty Przekroczenia Limitów Bagażowych

Linie lotnicze często pobierają opłaty za każdy kilogram przekroczenia limitu bagażowego, które mogą wynosić nawet do £18 za kilogram.

Jest to znaczny wydatek, szczególnie gdy przekroczenie jest znaczące.

Jak Linie Lotnicze Traktują dzielenie limitu bagażu?

  • Ryanair pozwala na współdzielenie bagażu między pasażerami podróżującymi na tej samej rezerwacji. Na przykład, jeśli rezerwacja obejmuje dwa bagaże po 20 kg każdy (łącznie 40 kg), jeden bagaż może ważyć 25 kg, a drugi 15 kg, pod warunkiem że żaden z bagaży nie przekroczy maksymalnej wagi 32 kg.
  • easyJet również zezwala na łączenie całkowitego limitu wagowego bagażu pomiędzy pasażerami, z tą samą zasadą, że pojedynczy bagaż nie może ważyć więcej niż 32 kg.
  • Jet2 oferuje możliwość połączenia całego limitu bagażowego w jedną walizkę, ale nie więcej niż 32 kg na bagaż. Standardowy limit dla każdego pasażera to 22 kg.

Zobacz też:

Korzyści z łączenia limitu bagażu

Pooling bagażu to doskonała opcja dla osób podróżujących razem, które chcą uniknąć kosztów związanych z nadbagażem.

Jest to szczególnie korzystne dla rodzin lub grup, które mogą elastycznie zarządzać swoim bagażem, dostosowując ilość rzeczy do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników podróży.


Zanim skorzystasz z opcji łączenia limitu bagażu, warto sprawdzić dokładne regulacje linii lotniczej, z którą podróżujesz, aby uniknąć niespodzianek na lotnisku.

Upewnij się, że suma wagowa bagaży nie przekracza łącznego limitu dla wszystkich pasażerów na rezerwacji i że żaden z bagaży nie przekracza maksymalnej dopuszczalnej wagi.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Jak skutecznie zmniejszyć cenę ubezpieczenia auta, nawet o 120 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważne ostrzeżenie dotyczące podróży do Polski