Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie przed opóźnieniami i zakłóceniami w podróży

Ryanair wydał ostrzeżenie dla swoich klientów podróżujących z i do Wielkiej Brytanii, informując o potencjalnych zakłóceniach w lotach spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Linia lotnicza podkreśliła, że „silne wiatry”, będące poza kontrolą przewoźnika, mogą wpłynąć na realizację lotów.


Pasażerowie, którzy mogą być dotknięci tymi zakłóceniami, zostaną powiadomieni o ewentualnych zmianach.

Ryanair zaleca wszystkim podróżującym do i z Londynu (Stansted, Gatwick, Luton), aby sprawdzali najnowsze aktualizacje dotyczące swoich lotów za pośrednictwem aplikacji Ryanair.

Linia lotnicza wyraziła ubolewanie z powodu niedogodności spowodowanych warunkami pogodowymi, które wpływają na wszystkie linie lotnicze operujące do i z Londynu w tym dniu.

Ryanair oferuje loty do różnych popularnych destynacji, w tym do miejsc w Hiszpanii takich jak Barcelona, Palma de Mallorca, Sewilla i Teneryfa, a także do włoskich Neapolu i Wenecji oraz do miejsc we Francji i Grecji, z cenami biletów zaczynającymi się już od 14,99 GBP.


Dodatkowo Ryanair ostrzega, że ceny biletów mogą ulec zmianie tego lata, a niektóre loty mogą zostać anulowane z powodu opóźnień w dostawach samolotów Boeing.

Michael O'Leary, dyrektor generalny Ryanair, wskazał, że ograniczenia w dostępności samolotów mogą sprawić, że wiele linii lotniczych będzie miało trudności z zaspokojeniem popytu w sezonie letnim.

W rezultacie średnie ceny biletów tego lata mogą być wyższe o nawet 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

O'Leary stwierdził, że budżety linii lotniczej zakładają wzrost cen biletów o 5 do 10%, co wydaje się rozsądną prognozą. Jednakże rzeczywista zmiana cen może być wyższa lub niższa, w zależności od dostępności samolotów.


Ryanair stoi przed potencjalnymi problemami z samolotami, ponieważ linia lotnicza oczekuje na dostawę nowych samolotów 737 od amerykańskiej firmy Boeing, która ostatnio zmagała się z różnymi problemami, w tym kwestiami produkcyjnymi.

W rezultacie Ryanair może otrzymać tylko 35 z oczekiwanych 57 nowych samolotów 737 w 2024 roku.

Oznacza to, że Ryanair będzie musiał ograniczyć około 10 tras lotniczych w szczytowych miesiącach letnich — lipcu, sierpniu i wrześniu.


Spowoduje to drobne zmiany w rozkładzie lotów w kontekście floty 600 samolotów Ryanair, co będzie oznaczało zmniejszenie częstotliwości na istniejących trasach zamiast rezygnacji z nowych tras.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony osób w Wielkiej Brytanii wkrótce zauważą dodatkowe 350 funtów na swoich kontach bankowych
 Czytaj następny artykuł:
Kolejne duże banki w Wielkiej Brytanii ogłaszają zamkniecie prawie 50. oddziałów