Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kate Middleton ma raka. Odważne wyznanie księżnej Walii wstrząsa narodem

The Royal Family/X
Kate Middleton, księżna Walii, podzieliła się smutnymi wiadomościami o swoim stanie zdrowia w emocjonalnym przesłaniu wideo skierowanym do narodu.

Zdiagnozowano u niej raka i obecnie przechodzi chemioterapię jako część leczenia.

Ta wiadomość jest najnowszym ogłoszeniem z Pałacu Buckingham, gdy rodzina królewska, a w szczególności książę William, stara się przezwyciężyć trudności związane z plotkami i spekulacjami, które pojawiły się w mediach.

Księżna przeszła operację brzucha 16 stycznia w Klinice w Londynie z powodu stanu, który początkowo uznano za niezwiązany z rakiem.

Operacja odbyła się w tym samym czasie, co leczenie króla Karola w tej samej placówce.

Jednak wyniki biopsji wykazały obecność raka, co skłoniło lekarzy do podjęcia decyzji o rozpoczęciu chemioterapii zapobiegawczej.

W swoim przemówieniu księżna Kate wyraziła, jak trudne były ostatnie miesiące dla całej rodziny, ale podkreśliła również wsparcie fantastycznego zespołu medycznego, za które jest niezmiernie wdzięczna.

„W styczniu przeszłam poważną operację brzucha w Londynie, a wówczas sądzono, że mój stan jest niezwiązany z rakiem. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania po operacji wykazały, że rak był obecny. Moi lekarze doradzili mi więc, aby poddać się kuracji chemioterapii zapobiegawczej i obecnie jestem na wczesnym etapie tego leczenia”.

Wiadomość o chorobie księżnej zszokowała naród, a po jej przemówieniu przed Pałacem Buckingham w Londynie zgromadziły się tłumy.

Księżna podkreśliła, jak ważne było dla niej i księcia Williama, aby przetworzyć i zarządzać tą sytuacją prywatnie, zwłaszcza z myślą o ich młodej rodzinie.

Zajęło im to trochę czasu, ale dzięki wsparciu i miłości wielu osób czują się silniejsi każdego dnia.

Księżna dodała, że potrzebowała czasu, aby wyzdrowieć po operacji i rozpocząć leczenie, ale również, aby w odpowiedni sposób wyjaśnić wszystko swoim dzieciom - George'owi, Charlotte i Louisowi - i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze.

Król Karol wyraził dumę z Kate za jej odwagę i otwartość w mówieniu o swojej chorobie.

Politycy i celebryci, w tym premier Rishi Sunak i lider Partii Pracy Sir Keir Starmer, byli wśród pierwszych, którzy złożyli jej życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej Brytanii. Pierwsze duże lotnisko znosi limity
 Czytaj następny artykuł:
Ceny paszportów w Wielkiej Brytanii wzrosną w kwietniu – oto nowe opłaty