Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Deszczowa Wielkanoc w UK: Prognoza pogody na świąteczny weekend

Synoptycy informują, że po tygodniu mokrej pogody w różnych częściach kraju, nadejdą deszczowe święta wielkanocne w Wielkiej Brytanii.

Biuro Meteorologiczne (Met Office) ostrzega przed „niestabilną” pogodą w długi weekend, z potencjałem silnych wiatrów spowodowanych niskim ciśnieniem.


Prognozowane opady deszczu w okresie świąt wielkanocnych, które przypadały między piątkiem 29 marca a poniedziałkiem 1 kwietnia, nastąpią po jednej z najbardziej mokrych zim w historii.

Synoptyk Met Office, Aidan McGivern, powiedział, że w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc spodziewane są obfite opady deszczu, przy czym najmokrzejsze warunki przewiduje się na zachodzie i południowym zachodzie. Warunki mają być suchsze na północy i północnym wschodzie.

McGivern stwierdził: „Między pasmami deszczu i przelotnymi opadami będą występować suche przerwy, trochę marcowego słońca, które jest coraz mocniejsze i przyjemniejsze niż to, co doświadczyliśmy przez większość zimy. Niemniej jednak nie ma znaku jakiejkolwiek długotrwałej stabilnej pogody aż do początku weekendu wielkanocnego”.


W Wielkiej Brytanii tym tygodniu panowała łagodna pogoda, z temperaturami osiągającymi 18,8°C w Surrey w środę.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dni temperatura nieco spadnie, osiągając średnią marcową maksymalną temperaturę 9,2°C w weekend wielkanocny.

Dla osób planujących długi weekend, rzecznik Met Office, Oli Claydon, radzi, aby śledzić prognozę pogody.

Zobacz też:


Powiedział: „Najważniejsze jest, aby być na bieżąco z prognozą. Z tak dużym wyprzedzeniem prognoza będzie się zmieniać, później pewność wzrośnie”.

Obecne prognozy pogody są „dość typowe” dla tej pory roku, dodał.


Spodziewane deszczowe święta wielkanocne następują po najcieplejszym lutym w historii dla Anglii i Walii.

Pogoda ma pozostać niestabilna również w tygodniu po Wielkanocy, jak informuje Met Office.

Pomimo potencjalnie wilgotnej pogody, Wielka Brytania może cieszyć się większą ilością światła dziennego wieczorami, po przestawieniu zegarów o godzinę do przodu o 1:00 w Niedzielę Wielkanocną, 31 marca.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Inflacja w Wielkiej Brytanii: jak zmieniły się ceny towarów i usług?
 Czytaj następny artykuł:
Inflacja w Wielkiej Brytanii w porównaniu z innymi krajami G7