Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym na lotnisku w Wielkiej Brytanii

Lotnisko Heathrow w Wielkiej Brytanii planuje wprowadzenie skanerów bezpieczeństwa we wszystkich swoich terminalach już tego lata, co oznacza ogromną zmianę dla podróżujących.

Dzięki nowym skanerom pasażerowie będą mogli przewozić na pokład samolotu więcej niż 100 ml płynów, co jest znaczącym ułatwieniem w porównaniu z obecnymi ograniczeniami.


Skanery bezpieczeństwa są już w użyciu w niektórych pasach na terminalach 2, 3 i 5, a wkrótce zostaną zainstalowane również na terminalu 4.

Łącznie Heathrow musi zastąpić 146 pasów bezpieczeństwa, co było pierwotnie zaleceniem Departamentu Transportu (DfT) do roku 2022, jednak termin ten został przedłużony.

Nowe skanery mają poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę podróżujących, eliminując potrzebę pakowania „malutkich kosmetyków”.


Ograniczenia dotyczące płynów zostały wprowadzone w 2006 roku po udaremnieniu spisku bombowego za pomocą płynnych materiałów wybuchowych na kilku transatlantyckich lotach.

Nowe skanery są testowane i stopniowo instalowane na brytyjskich lotniskach od 2018 roku.

Rzecznik DfT stwierdził, że są oni w regularnym kontakcie z lotniskami w celu przeprowadzenia aktualizacji ich sprzętu i procesów skanowania do czerwca 2024 roku.


W kwietniu ubiegłego roku, lotnisko London City zakończyło wdrażanie skanerów, co oznacza, że pasażerowie podróżujący przez to lotnisko mogą teraz zabrać ze sobą do dwóch litrów płynów, które nie muszą być umieszczane w oddzielnej torbie.

Uważa się, że DfT rozważy umożliwienie lotniskom nieco dłuższego czasu na zainstalowanie skanerów na całym swoim obszarze, aby zapewnić skuteczne działanie nowych układów przesiewowych.

Heathrow deklaruje współpracę z departamentem nad harmonogramami, jednocześnie zapewniając płynny przepływ pasażerów przez kontrolę bezpieczeństwa podczas przejścia na nowy system.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bank Anglii musi obniżyć stopy procentowe, by uniknąć pogłębienia recesji w UK
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące pracowników w UK otrzyma 4521 GBP dodatku do emerytury