Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pięć programów oferujących do 320 GBP gotówki dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mają coraz mniej czasu na skorzystanie z programów oferujących darmową gotówkę, zanim te zostaną zamknięte.

Dodatkowe wsparcie, finansowane przez rządowy Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych, jest rozdzielane przez rady miejskie i oficjalnie kończy się 31 marca.


Jednak wiele rad ustaliło ostateczne terminy wcześniej, więc ważne jest, aby złożyć wniosek na czas, inaczej można stracić szansę na wsparcie.

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych to rządowy fundusz przeznaczony dla rad, aby wspierać osoby borykające się z podstawowymi kosztami.

Rady w całym kraju otrzymały część z 842 milionów funtów dostępnych środków, aby pomóc mieszkańcom będącym w potrzebie.

Dostępne różni się w zależności od miejsca, ale niektórzy mieszkańcy mogą otrzymać darmową gotówkę lub bony na pokrycie podstawowych potrzeb, takich jak rachunki za energię czy zakupy spożywcze.


Nie trzeba być na zasiłkach, aby być uprawnionym do tego funduszu i nie wpłynie to na żadne otrzymywane świadczenia.

Oto kilka rad, które ustaliły terminy na luty i marzec:

Portsmouth

Rada Miasta Portsmouth oferuje wsparcie dla gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą pozwolić sobie na podstawowe potrzeby.

Program zapewnia jednorazową płatność i wnioski można składać od 26 lutego do 15 marca.


Rada oferuje również bony na zakupy w supermarketach o wartości 150 funtów dla rodzin, które mają dzieci uprawnione do darmowych posiłków szkolnych.

Kent

Rada Hrabstwa Kent zaprasza mieszkańców do składania wniosków o dodatkowe wsparcie z jej puli Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.

Sukces w aplikacji oznacza otrzymanie jednej przedpłaconej karty na gospodarstwo domowe, którą można wykorzystać na koszty energii.

Wnioski należy złożyć do 29 lutego, a środki będą przydzielane na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.


Co więcej, mieszkańcy Kent, którzy mają dzieci uprawnione do bezpłatnych posiłków szkolnych, mogli już otrzymać wsparcie w postaci bonu energetycznego o wartości 100 funtów na dziecko pod koniec listopada 2023 roku.

Rada wprowadziła również Zimowy Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych, w ramach którego kwalifikujący się wnioskodawcy otrzymają kartę przedpłaconą o wartości 100 funtów lub wirtualną kartę, którą należy przeznaczyć na rachunki za energię.

Northamptonshire

Rada Northamptonshire nadal wdraża swoją część Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, przyznając jednorazowe płatności dla osób, które kwalifikują się do pomocy.

Wysokość wsparcia zależy od wielkości gospodarstwa domowego i wynosi od 150 do 320 funtów. Mieszkańcy mają czas do 11 lutego, aby złożyć wniosek.

Leicester

Rada Miasta Leicester oferuje mieszkańcom wsparcie finansowe w ramach Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.

Program ten ma na celu pomoc osobom i rodzinom w pokryciu kosztów rachunków oraz niezbędnych wydatków życiowych.


Wsparcie to jest realizowane poprzez e-bony, które mogą być wykorzystane do pokrycia kosztów bieżących, takich jak opłaty za energię czy zakup żywności.

Dodatkowo niektórzy mieszkańcy mogą kwalifikować się do otrzymania pomocy w zakresie niezbędnego sprzętu kuchennego, a nawet wsparcia w opłacaniu czynszu.

Aby skorzystać z pomocy, mieszkańcy muszą spełniać określone kryteria kwalifikacyjne, w tym nie mogą być wcześniej beneficjentami wsparcia z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych lub rządowych płatności z tytułu kosztów życia.

Aplikacje na ostatnią turę wsparcia będą ponownie otwarte 24 lutego, ale należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 300 wniosków.

Dlatego osoby zainteresowane powinny działać szybko, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wsparcia.


Dorset

Rada Dorset wdraża czwartą rundę Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, oferując mieszkańcom wsparcie w formie bonów na zakupy w supermarketach o wartości 150 funtów.

Program ten jest skierowany do osób i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują pomocy w zakupie podstawowych artykułów spożywczych.

Zobacz też:


Aby kwalifikować się do otrzymania pomocy, mieszkańcy muszą spełniać następujące warunki: płacić podatek od nieruchomości (council tax) w Dorset, mieć roczny dochód netto gospodarstwa domowego poniżej 30 000 funtów oraz posiadać oszczędności poniżej 16 000 funtów.

Ponadto nie mogą ubiegać się o płatność z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (od sierpnia 2023).

Aplikacje na tę rundę wsparcia zostały otwarte 6 lutego, a kolejna runda rozpocznie się 5 marca. Będzie to ostatnia szansa na skorzystanie z funduszu i bonów, które będą przyznawane w zależności od dostępności środków.

Mieszkańcy zainteresowani wsparciem powinni niezwłocznie złożyć wniosek, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pomocy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ewakuacja Victoria Station w Londynie. Przekierowane pociągi
 Czytaj następny artykuł:
Czterech chłopców w wieku od 12 do 14 lat aresztowanych pod zarzutem gwałtu