Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair i Jet2 wydają pilne ostrzeżenia dla podróżnych

Linie lotnicze Ryanair i Jet2 wydały ostrzeżenie dla swoich pasażerów, informując o możliwych zakłóceniach w niektórych lotach.

Nadchodzi półmetek semestru szkolnego, a niektóre rodziny wkrótce wyruszą na zasłużony urlop.


Zarówno Ryanair, jak i Jet2 ostrzegają przed możliwymi zakłóceniami w lotach z powodu złych warunków pogodowych, które mają wpływ na Wielką Brytanię.

Silne wiatry, śnieg i niska widoczność mogą wpłynąć na harmonogramy lotów i spowodować opóźnienia lub odwołania.

Obydwie linie lotnicze zalecają pasażerom monitorowanie statusu swoich lotów za pomocą odpowiednich aplikacji i przygotowanie się na potencjalne opóźnienia w terminalach.


Tania linia lotnicza Ryanair poinformowała: „Potencjalne zakłócenia w lotach do/z Wielkiej Brytanii z powodu niskiej widoczności. Dotknięci pasażerowie zostaną powiadomieni, a wszyscy pasażerowie podróżujący do/z Wielkiej Brytanii powinni sprawdzić swoją aplikację Ryanair w celu uzyskania najnowszych aktualizacji dotyczących ich lotu”.

Ryanair wyraził ubolewanie z powodu niedogodności spowodowanych pasażerom przez te warunki pogodowe, które są poza kontrolą linii lotniczej i dotykają wszystkich linii lotniczych operujących do/z Wielkiej Brytanii.

Jet2 natomiast wydał ostrzeżenie dla brytyjskich turystów, ponieważ pasażerowie mogą zmagać się z „silnymi wiatrami i śniegiem”.

Firma zajmująca się wakacjami poinformowała: „Met Office ostrzegł przed możliwymi silnymi wiatrami i intensywnymi opadami śniegu w niektórych częściach Wielkiej Brytanii, głównie dotyczącymi wyższych terenów. Już wydano bursztynowe ostrzeżenia dla części Walii i północy Anglii”.


Jet2.com planuje operować swoje loty jak najbliżej planowanego harmonogramu, jednak może wystąpić pewne zakłócenie, jeśli pogoda się pogorszy.

Linia lotnicza radzi wszystkim klientom, aby pozwolili sobie na dodatkowy czas na dotarcie na lotnisko, jeśli podróżują z dotkniętego obszaru i aby zgłaszali się do odprawy zgodnie z planem (stanowiska odprawy zamykane są 40 minut przed planowanym czasem odlotu).

Zobacz też:


Linia lotnicza dodała, że pasażerowie dotknięci zakłóceniami będą informowani bezpośrednio za pośrednictwem SMS i e-maila oraz będą regularnie publikowane aktualizacje na jej stronie internetowej.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś tłusty czwartek: święto obfitości i tradycji
 Czytaj następny artykuł:
Council Tax wzrośnie o 200 GBP z powodu bankructwa rady miejskiej