Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Osiem milionów gospodarstw domowych w UK otrzyma od dziś ostatni dodatek wysokości 299 GBP

Od dzisiaj, osiem milionów gospodarstw domowych o niskich dochodach zacznie otrzymywać wypłaty na życie w wysokości 299 funtów.

Wypłaty będą realizowane w całej Wielkiej Brytanii między teraz a 22 lutego przez Departament Pracy i Emerytur (DWP).


Jest to trzecia z maksymalnie trzech wypłat, które łącznie mogą wynieść do 900 funtów, wypłacone uprawnionym gospodarstwom domowym korzystającym ze świadczeń z tytułu testu środków w roku podatkowym 2023-24.

Pierwsza rata wsparcia o wartości 301 funtów została wypłacona ponad ośmiu milionom gospodarstw domowych w kwietniu i maju ubiegłego roku.

Druga rata, wynosząca 300 funtów, została wypłacona od 31 października do 19 listopada.

Płatności są realizowane w całej Wielkiej Brytanii przez Departament Pracy i Emerytur (DWP) między 6 a 22 lutego.


Gospodarstwa domowe, które otrzymują tylko zasiłki podatkowe, otrzymają płatności od HM Revenue and Customs (HMRC) między 16 a 22 lutego.

Co ważne, płatności te są realizowane automatycznie, a odbiorcy nie muszą składać wniosku, aby je otrzymać.

Zobacz też:


Osoby uprawnione do otrzymania wsparcia muszą wypatrywać specyficznego kodu w swoim wyciągu bankowym.

Kod referencyjny płatności będzie składał się z numeru ubezpieczenia społecznego odbiorcy, po którym nastąpi oznaczenie DWP COL lub HMRC COLS.


Na przykład, jeśli numer ubezpieczenia społecznego to JT 83 42 97B, wyciąg bankowy wskaże „JT 83 42 97B DWP COLP” lub „JT 83 42 97B HMRC COLP” jako opis płatności.

Wypłata w wysokości 299 funtów zostanie rozdzielona między osiem milionów osób w ciągu 17 dni, co oznacza, że niektóre płatności mogą nastąpić później niż inne.

Aby kwalifikować się do otrzymania wsparcia, należy było otrzymać co najmniej jedno z siedmiu świadczeń, między 13 listopada a 12 grudnia:

  • Universal Credit
  • Income-based jobseekers allowance
  • Income-related employment and support allowance
  • Income support
  • Working tax credit
  • Child tax credit
  • Pension credit

„W obliczu spadającej inflacji zapewniamy milionom najbardziej potrzebujących gospodarstw domowych kolejną znaczącą pomoc finansową,” powiedział Mel Stride, sekretarz ds. emerytur.

Wypłaty będą wysyłane automatycznie, a odbiorcy nie muszą składać wniosków, aby je otrzymać.

Na chwilę obecną nie zaplanowano więcej wypłat na życie — jednak organizacje charytatywne apelują do kanclerza Jeremy'ego Hunta o ogłoszenie dalszego wsparcia w przyszłomiesięcznym budżecie.

„Nasze dane pokazują, że wypłaty na życie oferują pewną ulgę ludziom, ale jest to rozwiązanie krótkotrwałe. Historycznie wysokie rachunki za energię, nieprzystępne ceny mieszkań i inne rosnące koszty utrzymują ludzi w kryzysie,” powiedział Morgan Wild z Citizens Advice.


„Rząd odpowiedział tymczasowym wsparciem, ale potrzebujemy więcej niż tylko szybkich rozwiązań. Potrzebne są długoterminowe zobowiązania, aby podnieść dochody ludzi i standard życia”.

Osoby, które nie otrzymały swojej płatności na życie, a spodziewały się jej, mogą zgłosić brakującą płatność na odpowiedniej stronie internetowej. Oprócz płatności na życie istnieją inne kluczowe programy wsparcia dostępne dla osób w trudnych miesiącach zimowych, takie jak Cold Weather Payments, zniżka Warm Home Discount czy płatności zimowe Winter Fuel Payment.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wizz Air odwołuje loty z Wielkiej Brytanii do Polski, w tym dwa połączenia z Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Król Karol III zdiagnozowany na raka. Jest komunikat Pałacu Buckingham