Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sztorm Elin nadciąga nad Wielką Brytanię: Silne wiatry i ulewne deszcze w wielu regionach

Wielka Brytania przygotowuje się na nadciągający sztorm Elin, który przyniesie silne wiatry i ulewne deszcze w wielu obszarach kraju.

Met Office wydało ostrzeżenia dotyczące pogody na sobotę, z możliwością wystąpienia porywów wiatru do 70 mil na godzinę w niektórych rejonach.


Obszary wzdłuż wybrzeża Morza Irlandzkiego mogą doświadczyć wiatrów o prędkości do 70 mil na godzinę, podczas gdy w Midlands, północnej Anglii i Irlandii Północnej prognozowane są porywy do 55 mil na godzinę.

Sztorm Elin, nazwany przez irlandzką służbę meteorologiczną Met Éireann, ma przetoczyć się przez większość Irlandii Północnej i północnej Anglii w sobotę, obejmując również duże obszary Szkocji.

Ostrzeżenia dotyczące ulewnych deszczy obowiązują również w sobotę rano na wybrzeżach Dorset i Devon, a także na obszarze od Derbyshire aż do Cumbrii, aż do 3 rano w niedzielę.


Południowo-zachodnia Szkocja i duża część Irlandii Północnej również znajdują się pod ostrzeżeniem przed deszczem na większość soboty. W niektórych rejonach może spaść do 8 cm deszczu.

Mimo to, prognozowane są wyższe temperatury niż w ostatnich dniach. Temperatury w sobotnie popołudnie mają wynosić około 13°C w południowej Anglii, Midlands i Walii, od 9 do 11°C w północno-wschodniej Anglii, oraz 8°C w Szkocji i Irlandii Północnej.

Stephen Dixon z Met Office ostrzega: „Czeka nas mokry i wietrzny weekend. Istnieje możliwość powodzi z powodu już nasyconego gruntu. Do popołudnia większość silnego wiatru i deszczu minie, a w południowych rejonach będą tylko przelotne opady.”


Sytuacja ta następuje około tygodnia po tym, jak niektóre obszary, takie jak Cumbria i północno-wschodnia Anglia, doświadczyły znaczących opadów śniegu i niskich temperatur.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
23 ofiary współczesnego niewolnictwa odkryte przez policję w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Ważna data dla posiadaczy tradycyjnych liczników energii: Jak uniknąć nadpłaty na rachunkach za energię