Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, EasyJet i Jet2 wydały pilne ostrzeżenie przed możliwymi zakłóceniami w podróżach

Linie lotnicze Ryanair, EasyJet i Jet2 wydały ostrzeżenia dla swoich pasażerów dotyczące możliwych zakłóceń w podróżach lotniczych podczas nadchodzącego świątecznego okresu w Wielkiej Brytanii.

Ostrzeżenia te zostały wydane po tym, jak śnieg i lód spowodowały odwołanie lotów w miniony weekend. Met Office przewiduje dalsze trudne warunki pogodowe w tym miesiącu.


Wiele pasażerów utknęło na lotnisku w Glasgow w weekend, gdy wszystkie loty zostały uziemione w sobotę z powodu intensywnych opadów śniegu.

Glasgow Airport, jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii, poinformowało, że „zimowe zespoły” pracowały przez całą noc po „cięższych niż prognozowano opadach śniegu”.

Było to pierwsze w tym sezonie zimowym zdarzenie, w którym śnieżne lub lodowe warunki doprowadziły do zakłóceń na brytyjskich lotniskach.

Według doniesień angielskich mediów narodowa agencja meteorologiczna Met Office spodziewa się powrotu chłodniejszej pogody w okresie świątecznym, około 20 grudnia do 3 stycznia.


Osoby planujące podróż w okresie świątecznym powinny sprawdzić w swojej linii lotniczej przed wyjazdem, czy istnieje możliwość zakłóceń spowodowanych przez pogodę.

Główne linie lotnicze w Wielkiej Brytanii, Ryanair, EasyJet i Jet2, wydały komunikaty dla osób podróżujących w tym miesiącu.

Ryanair

Irlandzki przewoźnik niskokosztowy poprosił swoich klientów o zachowanie czujności wobec „potencjalnych zakłóceń w lotach do i z Wielkiej Brytanii”.

Ryanair zapewnił, że poinformuje pasażerów, którzy zostaną dotknięci w tym tygodniu lub w ciągu reszty miesiąca, o dalszych zmianach w lotach.

Linia lotnicza zachęca również klientów do sprawdzania najnowszych informacji o swoich lotach za pomocą aplikacji Ryanair.

EasyJet

Chociaż EasyJet nie doświadczył jeszcze zakłóceń w lotach, ostrzegł osoby podróżujące do i z lotniska Luton w Londynie o możliwych opóźnieniach lub odwołaniach.

Niskobudżetowa linia lotnicza również zachęciła mieszkańców Wielkiej Brytanii do zachowania szczególnej ostrożności podczas podróży samochodem na lotnisko.


„Jeśli podróżujesz samochodem, zarezerwuj dodatkowy czas na podróż. Po pożarze parkingu w październiku strefa wysiadania i odbioru została przeniesiona na parking Mid-Stay. Znajduje się on 10 minut spacerem od terminala. Dostępny też bezpłatny autobus”.

„Parking na lotnisku jest ograniczony, dlatego prosimy o rezerwację z wyprzedzeniem” – dodał easyJet w oświadczeniu.

Jet2

Linia lotnicza z siedzibą w Yeadon stwierdziła, że chociaż nie spodziewa się zakłóceń, nadal zachęca swoich klientów do regularnego sprawdzania swoich lotów pod kątem ewentualnych zmian.

Zobacz też:


„W przypadku zakłócenia lotu nasze oddane zespoły operacyjne zawsze ciężko pracują w naszej siedzibie w Wielkiej Brytanii, aby jak najszybciej zapewnić Państwu powrót na pokład” – poinformował Jet2 w oświadczeniu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wypłaty zimowych dodatków w Wielkiej Brytanii. Kolejni mieszkańcy otrzymają 25 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Setki tysięcy osób mogą jeszcze otrzymać dodatek 300 GBP. Zostało kilka dni, aby się ubiegać