Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wprowadza surowsze zasady wizowe dla pracowników zagranicznych

Wielka Brytania ogłosiła nowy plan pięciopunktowy mający na celu ograniczenie imigracji, który obejmuje zakaz sprowadzania rodzin przez pracowników opieki zdrowotnej i podniesienie minimalnego progu wynagrodzenia dla wiz pracowniczych.

Sekretarz ds. spraw wewnętrznych, James Cleverly, przedstawił plan w Izbie Gmin, podkreślając, że jest to „najbardziej rygorystyczne” podejście rządu do kwestii migracji do tej pory.


Nowe środki obejmują zakaz sprowadzania członków rodziny przez pracowników opieki zagranicznych oraz podniesienie minimalnego progu wynagrodzenia dla wiz pracowniczych.

Próg aplikacji wzrośnie do 38 700 funtów, chociaż pracownicy opieki zdrowotnej i opiekuńczej nadal będą mogli zarabiać mniej przed ubieganiem się o tę ścieżkę.

Rząd planuje również zreformować sposób ubiegania się o wizy dla osób pracujących w sektorach z niedoborem pracowników, co obejmuje usunięcie obniżenia minimalnego wynagrodzenia dla zawodów deficytowych.


Po zaostrzeniu zasad dotyczących sprowadzania członków rodziny na wizach studenckich rząd poprosi Komitet Doradczy ds. Migracji o przegląd ścieżki absolwentów „w celu zapobiegania nadużyciom i ochronie integralności i jakości brytyjskiego szkolnictwa wyższego”.

Te zmiany mogą mieć znaczący wpływ na sektory zależne od pracowników zagranicznych, w tym na sektor opieki zdrowotnej.

Minister spraw wewnętrznych stwierdził, że nie spodziewa się zmniejszenia liczby osób pracujących w brytyjskim sektorze zdrowia i opieki, mając nadzieję, że krajowe źródła pracy będą w stanie wypełnić ewentualne luki.

Te środki, według Cleverly'ego, oznaczają, że 300 000 osób, które wjechały do Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, obecnie nie byłoby w stanie tego zrobić.


Ogłoszenie to spotkało się z mieszanką reakcji, od poparcia po obawy dotyczące wpływu na sektor opieki zdrowotnej i inne branże z niedoborem pracowników.

Minister spraw wewnętrznych podkreślił, że polityka imigracyjna musi być sprawiedliwa, konsekwentna, legalna i zrównoważona.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Strony pornograficzne w UK mogą zostać zmuszone do sprawdzania dokumentów tożsamości ze zdjęciem, aby chronić dzieci
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski dostawca energii oferuje 50% zniżki na energię elektryczną w Boże Narodzenie. Kto się kwalifikuje?