Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące gospodarstw domowych mogą obniżyć podatek lokalny o 1470 funtów, wypełniając prosty formularz

Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii może obniżyć swoje rachunki za podatek lokalny (council tax) o 1470 funtów rocznie, wypełniając prosty formularz.

Osoby o niskich dochodach lub otrzymujące świadczenia mogą być uprawnione do wsparcia w opłaceniu tego podatku. Wysokość pomocy zależy od miejsca zamieszkania.


Jeśli masz trudności z zapłaceniem rachunku, możesz również ubiegać się o odroczenie płatności lub skontaktować się z radą miejską w celu ustalenia planu płatności.

Ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z radą miejską w przypadku problemów finansowych.

W Leeds osoby o niskich dochodach mogą uzyskać obniżkę podatku od nieruchomości nawet o 75%.

Niektórzy mogą nawet obniżyć swój rachunek do zera. Aby skorzystać z tej ulgi, należy spełnić określone kryteria. Osoby uprawnione do wsparcia to przede wszystkim te, które:

  • Mieszkają w Wielkiej Brytanii,
  • Płacą podatek lokalny,
  • Mają niskie dochody.

Jeśli posiadasz oszczędności, inwestycje lub nieruchomości o wartości powyżej 16 000 funtów, nie możesz ubiegać się o wsparcie, chyba że Ty lub Twój partner osiągnęliście wiek uprawniający do otrzymania kredytu emerytalnego (Pension Credit) i jeden z Was otrzymuje to świadczenie.

Wysokość wsparcia zależy od dochodów. Maksymalna zniżka wynosi 75%, chyba że kwalifikujesz się jako członek „chronionej grupy” w Leeds. Do chronionych grup, które mogą otrzymać 100% zniżki, należą:

  • Emeryci,
  • Osoby niepełnosprawne uprawnione do dodatków za poważną niepełnosprawność,
  • Samotni rodzice z co najmniej jednym dzieckiem poniżej piątego roku życia, którzy nie mieszkają z partnerem,
  • Opiekunowie uprawnieni do zasiłku dla opiekunów,
  • Wdowy i wdowcy po weteranach wojennych, którzy otrzymują emeryturę wojenną, rentę za uszczerbek na zdrowiu wojennym lub świadczenie rekompensacyjne sił zbrojnych.

Aby ubiegać się o wsparcie, należy wypełnić formularz na stronie internetowej Rady Miasta Leeds.

Możesz potrzebować numeru ubezpieczenia społecznego, wyciągów bankowych, ostatniego odcinka wypłaty lub listu z Jobcentre oraz paszportu, lub prawa jazdy.

Jeśli nie mieszkasz w Leeds, każda rada miejska prowadzi własny program wsparcia podatku od nieruchomości.

Wymagania dotyczące kwalifikacji mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania, dlatego warto bezpośrednio skontaktować się z lokalną radą miejską, aby dowiedzieć się, czy można uzyskać pomoc finansową. Możesz ubiegać się o obniżkę na stronie gov.uk.


Warto zaznaczyć, że w najbliższym czasie minister finansów Jeremy Hunt przedstawi swoje oświadczenie jesienne w Izbie Gmin.

Oczekuje się, że przedstawi w nim plany dotyczące podwyżek podatków, cięć oraz zmian, takich jak podwyżka płacy minimalnej.

Dokładne informacje zostaną ujawnione w dniu oświadczenia, ale już teraz można przewidywać, co może zostać ogłoszone, w tym coroczna aktualizacja świadczeń i potencjalne cięcia podatków.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 11,44 GBP za godzinę
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski bank oferuje klientom 200 GBP w gotówce