Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg: Met Office ogłasza dokładną datę opadów

Biuro Meteorologiczne (Met Office) potwierdziło, że Wielka Brytania może spodziewać się opadów śniegu w najbliższych dniach.

Długoterminowa prognoza, obejmująca okres od piątku 24 listopada do niedzieli 3 grudnia, wskazuje na możliwe ochłodzenie, szczególnie na północy i północnym wschodzie kraju. Przewiduje się, że mogą wystąpić śnieżne opady i nocne przymrozki.


Prognozy wskazują, że zimne okresy mogą wystąpić więcej niż raz, przeplatane okresami łagodniejszej i wilgotniejszej pogody.

W szczególności w drugi weekend prognozowanego okresu istnieje zwiększone prawdopodobieństwo ustabilizowania się pogody, zwłaszcza na południu kraju.

Meteorolog z Exacta Weather, James Madden, przewiduje, że w nadchodzących tygodniach wystąpią „jedna do dwóch” fal śnieżnych.


Najbardziej dotknięte obszary to prawdopodobnie północna część kraju, gdzie opady śniegu mogą wystąpić też na niższych poziomach.

Madden dodaje, że w miarę zbliżania się do tego okresu, coraz bardziej prawdopodobne staje się, że śnieg dotrze również do niższych obszarów kraju, w tym do Midlands, centralnej i południowej Anglii.

Zobacz też:


Meteorolog z Met Office, Greg Dewhurst, zauważa, że pod koniec przyszłego tygodnia i w weekend można spodziewać się zimowych opadów w północnej części Wielkiej Brytanii, gdy wiatry zmienią kierunek na bardziej północny.

Przed spodziewanymi opadami śniegu, Birmingham może oczekiwać pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu we wtorek 21 listopada.


Prognozy na wtorkowy wieczór wskazują na przelotne opady deszczu, które mogą być miejscami intensywne, ale osłabną w nocy.

Chmury będą pokrywać większość regionu, z pojedynczymi przejaśnieniami. Przewiduje się lekkie wiatry.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair odwołuje kolejne loty i wydaje oświadczenie
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza nowe surowsze zasady w systemie zasiłków. DWP będzie sprawdzać konta co miesiąc