Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzerzenie przed wzrostem cen ubezpieczeń samochodowych. Klienci Admiral, Elephant, Aviva, Direct Line i Churchill zapłacą nawet 125 GBP więcej

Kierowcy w Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się znaczącego wzrostu cen ubezpieczeń samochodowych.

Z najnowszych danych opublikowanych przez Stowarzyszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) wynika, że średnia cena polisy wzrosła o 29 procent, czyli o 125 funtów rocznie, osiągając rekordowy poziom w trzecim kwartale tego roku.


To najwyższy poziom od początku prowadzenia zapisów w 2012 roku – podaje Birmingham Live.

W okresie od lipca do września 2023 roku typowa cena zapłacona za ubezpieczenie samochodowe wyniosła 561 funtów – informuje ABI.

W porównaniu do trzeciego kwartału 2022 roku, kiedy średnia cena wynosiła 436 funtów, jest to znaczący skok.


Wzrost kosztów pracy i materiałów popycha w górę podstawowe koszty, zgodnie z ABI.

ABI obliczyło również, że około 60 funtów z przeciętnej składki wynika z podatku od składek ubezpieczeniowych (IPT).

IPT to podatek nałożony na ubezpieczycieli, który w praktyce jest przerzucany na klientów poprzez koszty składek.

Mervyn Skeet, dyrektor ABI ds. polityki ubezpieczeń ogólnych, powiedział: „Rozumiemy, że kolejny kwartał wzrostu składek ubezpieczenia samochodowego będzie niepokojący dla gospodarstw domowych, które już borykają się ze wzrostem kosztów w innych obszarach”.


Największymi firmami ubezpieczeniowymi w Wielkiej Brytanii pozostają Admiral, Elephant, Aviva, Direct Line i Churchill.

Skeet kontynuował: „Ubezpieczyciele robią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać ubezpieczenie samochodowe w jak najbardziej konkurencyjnych cenach, pomimo znaczącego wzrostu kosztów, na które nie mają wpływu”.

Dodał również, że „zbieramy przedstawicieli z całego sektora, aby omówić kwestie takie jak bezpieczeństwo i ochrona pojazdów”.


„Jednak rząd mógłby pomóc kierowcom w natychmiastowym obniżeniu kosztów, redukując podatek od składek ubezpieczeniowych. Jeśli twoje ubezpieczenie ma się wkrótce odnowić, zawsze zalecamy porównanie ofert i znalezienie najlepszej polisy dla siebie. Jednak upewnij się, że wybierasz polisę, która spełnia twoje potrzeby, a nie tylko opierając się na cenie” – radzi dyrektor ABI.

„Jeśli masz trudności z zapłaceniem składki, porozmawiaj ze swoim ubezpieczycielem, który może być w stanie pomóc” – dodaje.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Strzelanina w Birmingham: 16-letni chłopak zmarł z powodu odniesionych ran
 Czytaj następny artykuł:
DWP wprowadza ważną zmianę dla osób ubiegających się o świadczenia w Wielkiej Brytanii