Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jeden prosty trik, który pozwoli zaoszczędzić 200 GBP rocznie na paliwie

Ceny paliwa w Wielkiej Brytanii osiągają rekordowe poziomy, a kierowcy szukają sposobów na zaoszczędzenie każdego grosza.

Graham Conway, dyrektor zarządzający w firmie Select Car Leasing, podzielił się z kierowcami jednym prostym sposobem na zwiększenie efektywności paliwowej ich samochodów, który może zaoszczędzić im setki funtów rocznie.


Zgodnie z jego radą, powielaną przez wiele brytyjskich mediów, utrzymanie samochodu w czystości może zwiększyć jego efektywność paliwową nawet o dwie mile na galon (mpg).

To oznacza, że jeżeli kierowca przejeżdża rocznie około 8000 mil, może zaoszczędzić dodatkowe 200 funtów, nie musząc tak często tankować.

Conway wyjaśnił, że czysty samochód jest bardziej efektywny pod względem zużycia paliwa.

Eksperymenty wykazały, że średnie zużycie paliwa brudnego samochodu wynosiło około 24 mpg, podczas gdy czysty samochód osiągnął 26 mpg – podało the Sun.


Oznacza to potencjalną oszczędność około 200 funtów rocznie, jeżeli utrzymamy samochód w czystości.

Ale dlaczego tak się dzieje? Zwiększenie efektywności paliwowej jest możliwe, ponieważ czysty samochód jest bardziej aerodynamiczny.

Oznacza to, że może on poruszać się przez powietrze w sposób bardziej płynny i łatwy, ponieważ brak jest zanieczyszczeń, które by go spowalniały.

Conway dodał, że brud dodatkowo zwiększa masę samochodu, co również wpływa na efektywność paliwową.


Dlatego utrzymanie samochodu w czystości jest szczególnie ważne w obliczu rosnących cen paliwa i kryzysu kosztów utrzymania.

Jest to również ważne ze względów bezpieczeństwa, zwłaszcza w ciemne zimowe noce.

Zaleca się utrzymanie przedniej szyby w czystości, aby uniknąć oślepiającego odblasku od reflektorów innych pojazdów.

Jeżeli przednia szyba nie jest czysta i dojdzie do wypadku, można zostać oskarżonym o nieostrożną jazdę, nawet jeżeli wypadek nie był naszą winą.


Więc jeśli chcesz zaoszczędzić na paliwie i jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, warto zainwestować w utrzymanie swojego samochodu w czystości.

To prosty, ale skuteczny sposób na poprawę jakości jazdy i oszczędność w budżecie domowym.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii będą spadać do 2025 roku, prognozuje Lloyds
 Czytaj następny artykuł:
Sainsbury's pilnie prosi o zwrot produktu. Nie jedz go, może być skażony