Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dziesiątki tysięcy odbiorców energii otrzyma tej zimy 50% zniżki na rachunki – czy się kwalifikujesz?

E.ON Next, znany dostawca energii w Wielkiej Brytanii, wprowadził program „Zimowa Pomoc”, który ma na celu wsparcie gospodarstw domowych borykających się z trudnościami finansowymi.

Program ten oferuje zniżki na rachunki za gaz i prąd, które mogą wynieść nawet 50% - podało The Sun.


Klienci spełniający warunki, którzy nie mają zaległości w płatnościach, mogą liczyć na 25% zniżki na standardową taryfę zmienną od momentu zapisania się do programu aż do marca 2024 roku.

Z kolei ci, którzy mają zaległości, otrzymają 50% zniżki w tym samym okresie. Jeśli spełnią wszystkie warunki, ich długi zostaną umorzone w marcu przyszłego roku.

Program jest dostępny dla klientów E.ON Next, których dochód gospodarstwa domowego nie przekracza £19,000 rocznie.

Osoby zależne od leczenia medycznego i o dochodzie poniżej £31,000 rocznie również się kwalifikują.


E.ON Next skontaktuje się z uprawnionymi gospodarstwami domowymi za pośrednictwem e-maila, listu, telefonu i SMS-a z dalszymi informacjami na temat zgłoszenia się do programu.

Rzecznik E.ON Next powiedział: „Naszym celem jest pomoc jak największej liczbie klientów w ramach tego programu, dzięki środkom, które przeznaczyliśmy. Będziemy również nadal lobbowali za wprowadzeniem ukierunkowanego wsparcia finansowego, takiego jak taryfa socjalna, w całej branży”.

Klienci, którzy nie spełniają warunków programu „Zimowa Pomoc”, nadal mogą uzyskać pomoc poprzez Fundusz Energetyczny E.ON Next.

Mogą składać wnioski o granty na pokrycie rachunków za energię i pomoc w zakupie nowych sprzętów AGD.


Wartość grantów nie jest określona, ale wnioskodawcy muszą znajdować się w trudnej sytuacji finansowej i regularnie płacić rachunki za energię przez trzy miesiące.

Osoby, które nie są klientami E.ON Next, również mają możliwość uzyskania pomocy. Inne firmy energetyczne, takie jak British Gas, Scottish Power i Octopus Energy, oferują pomoc finansową do £1,500.

Zobacz też:


Warto skontaktować się z własnym dostawcą energii, aby dowiedzieć się, jakie formy wsparcia są dostępne.

Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (HSF) o wartości £842 milionów, który został rozdysponowany między lokalne rady w Anglii.


Rodzaj dostępnej pomocy zależy od miejsca zamieszkania, ale w większości przypadków wsparcie jest dostępne dla osób o niskich dochodach lub korzystających z zasiłków.

Warto również sprawdzić, czy można skorzystać z płatności na pokrycie kosztów życia.

Pozostały jeszcze dwie raty płatności w wysokości £900, a tysiące emerytów mogą liczyć na dodatek do zasiłku na opał w wysokości do £300.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wypadek przy Spaghetti Junction: Kierowcy stoją w pięciomilowych korkach na M6 pod Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Wielu poszkodowanych po wypadku autokaru szkolnego w Wielkiej Brytanii