Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Upały wrócą do Wielkiej Brytanii: Kiedy temperatury osiągną 25°C?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się upalnych dni z temperaturami dochodzącymi do 25°C, jednak wszystko zależy od jednego warunku – wystarczającej ilości słońca.

Mimo że jest to czas roku, kiedy dni stają się krótsze, a powietrze napełnia się jesienią, prognozy Met Office wskazują na możliwość bardzo ciepłej aury w połowie października.


Po wrześniu, który przyniósł niestabilną pogodę, teraz, według prognoz, temperatury mogą wzrosnąć do 20°C w poniedziałek.

Greg Dewhurst, prognozujący z Met Office, stwierdził, że południowo-wschodnia Anglia może spodziewać się 25°C, jeśli tylko pojawi się wystarczająco dużo słońca.

„Po tym, jak temperatura osiągnie swój szczyt, możemy spodziewać się napływu świeżego powietrza”, dodał Dewhurst.


Mapy pogodowe wskazują również na możliwość słonecznej i suchej aury w połowie października w niektórych regionach kraju.

Ekspert ds. pogody, Phil Morrish, zaznaczył, że wczesny październik może przynieść ciepłe dni, a niektóre modele prognozują dla Londynu temperatury między 25°C a 28°C w dniach od 5 do 9 października.

Długoterminowe prognozy Met Office od 3 do 12 października również przewidują „bardzo wysokie” temperatury.

Początek tego okresu ma przynieść chłodniejszy, zachodni do północno-zachodni przepływ powietrza z przelotnymi opadami, które będą najczęstsze na północnym zachodzie.


Wiatry mają stopniowo zmienić kierunek na południowo-zachodni, co może przynieść stabilniejszą aurę, chociaż prognozy wskazują na możliwość powrotu zmiennych warunków pogodowych w weekend 7 i 8 października.

Zobacz też:


W końcowej części tego okresu prognozy sugerują trend ku suchszej pogodzie na północy i większej ilości opadów na południu, jednak pewność co do tego scenariusza jest niska.

Temperatury mają być wyższe niż średnia, a na południu mogą być „bardzo ciepłe” dni.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek aresztowany po „celowym ścięciu” drzewa popularnego na całym świecie
 Czytaj następny artykuł:
Tragiczna śmierć Elianne Andam: 17-latek oskarżony o morderstwo