Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chaos na brytyjskich lotniskach: setki podróżnych czekają godzinami po awarii e-bramek

Setki wczasowiczów były zmuszone do kilkugodzinnego oczekiwania w kolejkach, gdy e-bramki kontroli paszportowej przestały działać na lotniskach w całym kraju.

Rodziny z dziećmi oraz starsi pasażerowie doświadczyli długich czasów oczekiwania, zwłaszcza w nocy.


Z doniesień wynika, że na lotniskach Gatwick i Luton było ograniczone wsparcie personelu.

Wielu klientów wyraziło swoje oburzenie w mediach społecznościowych. Jeden z użytkowników napisał, że sytuacja była „kompletnym bałaganem”.

Rzecznik lotniska London Gatwick potwierdził później, że była to część planowanej „rutynowej konserwacji na wszystkich lotniskach”.


Zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych ukazują setki niezadowolonych pasażerów czekających w pobliżu kontroli paszportowej.

Jedna z kobiet napisała, że potrzebowała „ponad godziny”, aby przejść przez kontrolę imigracyjną.

Jeden z pasażerów napisał: „Najnowszy odcinek 'Nic nie działa w tym kraju'. Samolot przylatuje o 2 rano do Luton po problemach z kontrolą ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii przez cały miesiąc. Wisienką na torcie jest to, że e-bramki nie działają w całym kraju, więc starsi, ludzie z dziećmi i niepełnosprawni wszyscy czekają w ogromnej kolejce”.


Rzecznik lotniska Luton powiedział: „Jesteśmy świadomi, że niektórzy pasażerowie doświadczyli dłuższych niż zwykle czasów oczekiwania wczesnym rankiem podczas krajowych prac konserwacyjnych nad e-bramkami, które są obsługiwane przez Border Force.

Dobro naszych pasażerów jest zawsze naszym priorytetem i dodatkowy personel lotniska był dostępny, aby udzielić pomocy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjska policja publikuje nowe zdjęcia Sary Sharif
 Czytaj następny artykuł:
Pełna lista dodatków o wartości do 2085 GBP wypłacanych do końca 2023 roku