Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Linie lotnicze odwołują dziesiątki lotów. Chaos podróżniczy na początek długiego weekendu

Tysiące pasażerów obudziło się w piątek rano w miejscach oddalonych o setki, a nawet tysiące mil od miejsc, do których zamierzali dotrzeć.

Wszystko za sprawą masowych anulowań lotów przez linie lotnicze British Airways oraz easyJet w czwartek (24 sierpnia).


Wielu podróżnych otrzymało informacje o odwołaniu ich piątkowych lotów (25 sierpnia).

BA odwołało 50 krajowych i europejskich lotów z i do London Heathrow. Tymczasem na London Gatwick, easyJet odwołał co najmniej 10 lotów w piątek.

Pasażerowie skarżą się na brak wsparcia w europejskich portach lotniczych po anulowaniu ich lotów lub zatrzymaniu ich na noc z powodu opóźnień w kontroli ruchu lotniczego i złej pogody.


Z Nicei, British Airways odwołało dwa z czterech wieczornych lotów do Londynu; trzeci został opóźniony na następną noc; a ten, który odbył się, wystartował z trzygodzinnym opóźnieniem.

Jeden z pasażerów skarżył się pytając The Independent „Czy British Airways ma w zwyczaju porzucanie rodzin z dziećmi o północy? Mieliśmy odwołany lot z Nicei po tym, jak siedzieliśmy na płycie lotniska przez godzinę. BA nie mogło nas wystarczająco szybko wypuścić z samolotu. Potem odcięli się od nas”.

Loty British Airways były również wstrzymywane na noc w Düsseldorfie, Marsylii, Neapolu i Pizie.

Wiele lotów easyJet na London Gatwick również doznało poważnych zakłóceń, z wieloma późnymi anulowaniami.

Linia lotnicza odwołała 36 lotów z i do lotniska Sussex w czwartek, wpływając na co najmniej 5 000 pasażerów.


Jedna z pasażerek, która miała lecieć z Edynburga do Londynu w czwartek, wyraziła swoje niezadowolenie na platformie X (dawniej znanej jako Twitter).

Napisała: „Odwołaliście nasz lot z Edynburga do Londynu z dwugodzinnym wyprzedzeniem. Cały samolot ludzi (w tym bardzo sfrustrowana starsza pani) jest teraz na lotnisku, próbując znaleźć pokoje hotelowe w najbardziej ruchliwym okresie roku, kiedy są one najdroższe.

„Personel naziemny nie podał powodu anulowania, a pasażerom powiedziano, żeby sami znaleźli nocleg. Wydaje się to szczególnie niesprawiedliwe wobec tych, którzy nie są przyzwyczajeni do podróżowania, starszych ludzi lub tych, którzy nie mają gotówki”.


Ceny hoteli są bardzo wysokie z powodu popytu osób uczestniczących w Festiwalu Fringe w Edynburgu oraz Festiwalu Telewizyjnym.

Prezenterka LBC napisała, że dowiedziała się, że linia lotnicza pokryje tylko koszty do 250 funtów. Później powiedziała „The Independent”, że ona i jej mąż zapłacili 400 funtów za hotel w mieście.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Potwierdzone dni Bank Holiday w 2024 r. Pełna lista dni wolnych od pracy w UK
 Czytaj następny artykuł:
Będzie kolejna podwyżka stóp procentowych w UK