Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Główny dostawca energii w UK zapłaci 120 GBP za wyłączanie urządzeń w godzinach szczytu

W obliczu rosnących cen energii i rosnącego zapotrzebowania na prąd duży dostawca energii zaproponował klientom atrakcyjną ofertę, która może przynieść znaczne oszczędności.

Chodzi o firmę Ovo Energy, która zaoferowała swoim klientom możliwość otrzymania dodatkowej premii w wysokości 10 funtów miesięcznie, jeśli zdecydują się na ograniczenie zużycia energii w godzinach szczytu.


Jak to działa?

Aby skorzystać z tej oferty, klienci muszą zredukować swoje zużycie energii w godzinach od 16:00 do 19:00 do mniej niż 12,5%.

Oznacza to, że muszą przenieść cztery prania tygodniowo z godzin szczytu na godziny poza szczytem lub trzy cykle zmywarki na późniejsze godziny wieczorne.


Dla wielu gospodarstw domowych może to oznaczać proste zmiany w codziennych nawykach, takich jak pranie w nocy lub korzystanie ze zmywarki rano.

Korzyści dla klientów

Według danych, przeciętne gospodarstwo domowe zużywa 18% swojej energii elektrycznej w godzinach szczytu.

Dzięki redukcji tego zużycia do 12,5% lub mniej ponad milion klientów Ovo Energy może otrzymać miesięczne doładowanie konta w wysokości 10 funtów.

W skali roku może to przynieść oszczędności rzędu 120 funtów.


Pilotażowy program „Power Move”

Ovo Energy wprowadziło ten program w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na energię w godzinach szczytu.

Firma przeprowadziła już pilotażowy program „Power Move” w listopadzie ubiegłego roku, oferując wybranym klientom kwotę w wysokości 20 funtów, jeśli zredukują swoje zużycie energii do mniej niż 12,5% w godzinach od 16:00 do 19:00.

Program ten okazał się dużym sukcesem, z wieloma klientami chwalącymi firmę za jej inicjatywę.

Zobacz też:


Opinie uczestników

Natalie Harris, 52-latka z Bristolu, która wzięła udział w pilotażu, powiedziała: „Ovo zapłaciło mi 80 funtów zeszłej zimy za proste zmiany, które zmniejszyły obciążenie sieci”.

„Dzięki temu mogłam pozwolić sobie na małe przyjemności podczas cotygodniowych zakupów”.

„Staram się utrzymywać dobre nawyki, na przykład jestem bardziej świadoma, kiedy włączam pralkę i staram się nie włączać piekarnika w godzinach szczytu”.


Jak dołączyć do programu?

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w programie, możesz zgłosić się przez swoje konto online na stronie Ovo Energy.

Firma zachęca wszystkich swoich klientów do skorzystania z tej oferty i przyczynienia się do zmniejszenia obciążenia sieci energetycznej w godzinach szczytu.

W programie nie mogą brać udziału klienci nieposiadający działającego inteligentnego licznika.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Głosy Polonii w nadchodzących wyborach są zagrożone. Czemu służą nowe przepisy?
 Czytaj następny artykuł:
Pierwszy w Wielkiej Brytanii przeszczep macicy. Dawcą siostra