Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Nad Wielką Brytanię nadciąga sztorm Betty. Biuro meteorologiczne ostrzega przed ulewami

Met Office ostrzega, że w ten weekend wystąpią intensywne opady deszczu, a zbliżający się huragan spowodował szereg żółtych ostrzeżeń pogodowych dla znacznych obszarów kraju.

Prognozy pogody ostrzegają, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni spodziewać się intensywnych opadów deszczu, burz i silnych wiatrów, ponieważ huragan Betty uderzy w kraj w sobotę (19 sierpnia).


Dla dużych obszarów kraju wydano szereg żółtych ostrzeżeń pogodowych na dzisiaj (19 sierpnia).

Prognozy zapowiadają „silne, porywiste wiatry” wraz z ulewami, które mogą spowodować powodzie w niektórych regionach kraju.

Zobacz też:


Burze mają również nawiedzić części południowo-wschodniego wybrzeża, a prognozy ostrzegają przed możliwością opadów deszczu wynoszących 40 mm w ciągu zaledwie jednej godziny.

Met Office ostrzegł również mieszkańców Wielkiej Brytanii przed zakłóceniami w ruchu w następstwie huraganu, który ma uderzyć w sobotę rano.


Prognozy mówią, że w niektórych rejonach wiatry mogą osiągnąć prędkość do 60-70 mph (97-113 km/h) na południowo-zachodnich wybrzeżach Anglii i Walii.

Można się także spodziewać dużego gradu, zwłaszcza w East Anglia, Kent i East Sussex.

Główny meteorolog Met Office, Jason Kelly, powiedział: „Piątek i sobota przyniosą niepogodę i silne wiatry w większości Wielkiej Brytanii. Chociaż huragan Betty będzie miał większy wpływ w Irlandii, narażone wybrzeża Morza Irlandzkiego w Wielkiej Brytanii mogą doświadczyć porywów wiatru przekraczających 70 mph, a w innych miejscach około 50 mph”.


„Huragan Betty przyniesie również duże ilości opadów deszczu na tę porę roku, z niektórymi miejscami w Irlandii Północnej otrzymującymi około 80 mm deszczu, chociaż w większości miejsc spodziewane jest od 15 do 25 mm. Części Szkocji mogą również doświadczyć podobnie wysokich opadów, zwłaszcza na wyższym terenie”.

Met Eireann nazwał huragan Betty — to dopiero drugi raz od wprowadzenia nazewnictwa huraganów w 2015 roku, kiedy to w ciągu jednego miesiąca nazwano dwa huragany, po Antonym wcześniej w tym miesiącu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych rezerwujących loty online
 Czytaj następny artykuł:
Ceny energii w UK spadną drugi raz w tym roku. Co to oznacza dla konsumentów?