Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP wypłaca 450 funtów, z tytułu kosztów utrzymania — Jak złożyć wniosek o swoją wypłatę?

Więcej gotówki zostało przekazane mieszkańcom Birmingham w celu złagodzenia kryzysu kosztów utrzymania większego niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

W kwietniu i maju, około ośmiu milionów gospodarstw domowych pobierających świadczenia otrzymało płatność w wysokości 301 funtów, co dało łączną sumę ponad 2,4 miliarda funtów przekazaną rodzinom w całym kraju.


Następnie, w czerwcu i na początku lipca, prawie siedem milionów osób pobierających świadczenia dla osób niepełnosprawnych powinno otrzymać dodatkowe 150 funtów wpłacone bezpośrednio na ich konta bankowe.

To stanowiło miliard funtów wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Jednak niektóre osoby wciąż czekają na tę kwotę, ponieważ ich płatności są obsługiwane w inny sposób.

W Birmingham płatności w wysokości 301 funtów otrzymało 208 800 gospodarstw domowych, podczas gdy 122 300 osób niepełnosprawnych otrzymało 150 funtów.

W sumie 81,2 miliona funtów zostało przesłanych do regionu, co stanowi zdecydowanie najwyższą kwotę wysłaną do jednego samorządu lokalnego w Wielkiej Brytanii.


Birmingham wyprzedziło Glasgow (47,1 miliona funtów), Leeds (40,6 miliona funtów), Liverpool (38,2 miliona funtów) i Manchester (38,2 miliona funtów).

W sumie na terenie całej Wielkiej Brytanii do tej pory wypłacono 3,4 miliarda funtów rodzinom i osobom w potrzebie, aby pomóc im poradzić sobie z kryzysem kosztów utrzymania.

Większość środków (2,8 miliarda funtów) trafiła do Anglii, a Londyn otrzymał największy udział, a następnie Północno-Zachodnia Anglia, Południowy Wschód i Midlands Zachodnie.

Łącznie 299,5 miliona funtów zostało wypłacone rodzinom i osobom w Szkocji, 192 miliony funtów w Walii i 152,8 miliona funtów w Irlandii Północnej.

Kto kwalifikuje się do dwóch dotychczasowych płatności?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą być uprawnione do płatności w wysokości 301 funtów, jeśli otrzymują jedno z tych świadczeń: Universal Credit, income-related Employment and Support Allowance (ESA), income-based Jobseeker’s Allowance (JSA), Income Support, Pension Credit, Child Tax Credit lub Working Tax Credit.


Aby zakwalifikować się, musisz otrzymać płatność tych świadczeń między 26 stycznia a 25 lutego lub, w przypadku Universal Credit, okres oceny musi być zakończony między tymi datami.

Płatność na pokrycie kosztów utrzymania w wysokości 150 funtów dla osób niepełnosprawnych trafi do osób otrzymujących jedno z następujących świadczeń: Personal Independence Payment, Disability Living Allowance dla dorosłych, Disability Living Allowance dla dzieci, Attendance Allowance, Constant Attendance Allowance, Adult Disability Payment (w Szkocji), Child Disability Payment (w Szkocji), Armed Forces Independence Payment lub War Pension Mobility Supplement.

Musisz otrzymać płatność jednego z powyższych świadczeń za kwiecień 2023 r., aby się zakwalifikować.

Zobacz też:


Jak złożyć wniosek o swoją wypłatę, jeśli nie dotarła?

Obie płatności zostały automatycznie wypłacone tym, którzy byli do tego uprawnieni, a DWP poinformowało wtedy, że nie ma potrzeby składania wniosków.

Większość osób powinna już otrzymać swoją wypłatę na pokrycie kosztów utrzymania w wysokości 301 funtów i płatność na pokrycie kosztów utrzymania w wysokości 150 funtów dla osób niepełnosprawnych za 2023 rok.

Jeśli uważasz, że masz prawo do otrzymania tych środków, ale jeszcze ich nie otrzymałeś, możesz zgłosić brakującą płatność na stronie GOV.UK.


Będziesz potrzebować swojego numeru ubezpieczenia społecznego, aby to zrobić.

DWP poinformowało: „Nie zgłaszaj tej samej brakującej płatności więcej niż raz. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. Nie musisz się kontaktować w sprawie przyszłych płatności na pokrycie kosztów utrzymania. Otrzymasz je automatycznie, jeśli masz do tego prawo”.

Jakie inne wsparcie jest dostępne?

Inne wsparcie jest udzielane z Household Support Fund, 842-milionowego funduszu DWP, który jest dzielony między rady w Anglii, w tym Birmingham i Sandwell.

Rady rozpoczęły udzielanie pomocy finansowej mieszkańcom regionu z ostatniej rundy tego finansowania.

Również bezpośrednio z rządu dostępne będą kolejne płatności na pokrycie kosztów utrzymania, zaczynając od 300 funtów na jesieni.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Powrót lata do Wielkiej Brytanii. W czwartek najcieplejszy dzień od miesiąca!
 Czytaj następny artykuł:
Google wydaje pilne ostrzeżenie dla użytkowników Gmail. Mogą stracić wszystkie dane