Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilny apel do Polaków w Anglii. Policja badająca zaginięcie Polki, ponad 17 lat temu, przeszukuje rzekę i prosi o pomoc

Małgorzata Wnuczek. Fot: Leicester Police
Policja badająca zaginięcie Polki ponad 17 lat temu przeszukuje rzekę w Leicestershire.

Detektywi też ponownie zaapelowali o informacje dotyczące miejsca pobytu kobiety, która ostatni raz była widziana ponad 17 lat temu.


Małgorzata Wnuczek miała 27 lat, kiedy zaginęła 31 maja 2006 roku.

Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz widziano ja po tym, jak wsiadła do autobusu z miejsca pracy w Peter Jackson Logistics na Sunningdale Road w Leictester, jadącym do centrum Leicester.

Ostatni kontakt z rodziną, która zwracała się do niej Gosia, miała SMS-em 29 maja 2006 roku.

W 2011 roku brytyjska policja wyznaczyła nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże ustalić miejsce pobytu kobiety.

Od zaginięcia Małgorzaty Wnuczek angielscy policjanci zidentyfikowali ponad dwa tysiące osób będących potencjalnymi świadkami, zainicjowali prawie dwa i pół tysiąca kierunków śledztwa i zebrali 108 zeznań.


W poszukiwania Kobiety zaangażowano nawet jej kilkuletnią córkę, która w emocjonalnym internetowym apelu prosiła mamę o powrót do domu.

Starania policji i najbliższych zaginionej nie przyniosły jednak pożądanego rezultatu.

Pomimo kolejnych apelów policji i jej bliskich w 2016 roku – dziesięć lat od czasu, kiedy była widziana po raz ostatni – jej miejsce pobytu pozostaje nieznane.

Jednak policja z Leicestershire ujawniła, że ​​dziś specjalistyczne zespoły przeprowadzają przeszukiwanie rzeki Soar w okolicy mostu Mill Lane.

39-letni mężczyzna został również aresztowany w Greater Manchester pod zarzutem pomocy przestępcy i utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości.


Po współpracy z policją Polsce detektywi uważają, że w polskiej społeczności w Leicester mogą być ludzie, którzy wiedzą, co się z nią stało.

Detektyw inspektor Jenni Heggs z East Midlands Special Operations Unit (EMSOU), powiedziała: „Małgorzata miała 27 lat, kiedy była widziana po raz ostatni. Dwa dni temu obchodziła 44. Urodziny”.

„Funkcjonariusze zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce pozostają w kontakcie z jej rodziną od czasu, gdy była widziana po raz ostatni”.

„W związku z informacjami przekazanymi nam przez naszych polskich kolegów prowadzimy przeszukiwanie rzeki Soar w nadziei, że znajdziemy coś, co pomoże nam ustalić miejsce pobytu Małgorzaty”.

„Od rozpoczęcia śledztwa policjanci zidentyfikowali ponad 2000 potencjalnych świadków, zbadali ponad 2500 linii dochodzeniowych, przy czym zebrano ponad 100 zeznań. Jednak nadal nie wiemy, gdzie jest Małgorzata ani co mogło się z nią stać”.


„Jednak mocno wierzę, że są ludzie, którzy to wiedzą. Przez ponad 17 lat jej rodzina żyła w niewiedzy i jesteśmy im winni odpowiedzieć na pytania, które mają”.

„Zwracam się bezpośrednio z apelem do mieszkańców Leicester – a w szczególności do naszej polskiej społeczności – aby zgłosili się, jeśli mają jakieś informacje, które mogłyby nam pomoc. Możesz być przekonany, że to, co wiesz, może być nieistotne, ale może to być informacja, która doprowadzi nas do Małgorzaty”.

„Coś słyszałeś? Coś wiesz? Wszelkie szczegóły, które jesteś w stanie podać, mogą mieć ogromne znaczenie” - dodał.

Zobacz też:


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem strony https://www.leics.police.uk/ro/report/ocr/af/how-to-report-a-crime/

Numer referencyjny sprawy to: 363 z 2 czerwca

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
MSZ wydaje pilne ostrzeżenie przed podróżami do unijnych krajów
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Ryanair odwołał dziś 400 lotów