Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Liczba przypadków rzeżączki i kiły w Anglii osiągnęła rekordowy poziom

Fot: Wikimedia Commons
Nowe dane pokazują, że liczba zdiagnozowanych przypadków rzeżączki i kiły w Anglii w zeszłym roku była najwyższa w historii – podało Sky News.

Roczne dane brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) pokazują, że ilość przypadków rzeżączki wzrosła do ​​82 592 w 2022 r., co stanowi wzrost o 50,3% w porównaniu z 2021 r. (54 961).


Jest to najwyższa liczba diagnoz w ciągu jednego roku, odkąd zaczęto prowadzić rejestry w 1918 roku, podało UKHSA.

Dane z organu ds. zdrowia pokazują również, że liczba diagnoz kiły zakaźnej wzrosła do ​​8692 w 2022 r., co jest największą roczną liczbą od 1948 r.

Najbardziej narażone na zdiagnozowanie infekcji przenoszonych drogą płciową są osoby w wieku od 15 do 24 lat, które zmieniają partnerów seksualnych częściej niż inne grupy wiekowe.

Dr Hamish Mohammed, konsultant ds. epidemiologii w UKHSA, powiedział: „W 2022 roku zaobserwowaliśmy więcej diagnoz rzeżączki niż kiedykolwiek wcześniej, z dużymi wzrostami, szczególnie u młodych ludzi. Choroby przenoszone drogą płciową to nie tylko niedogodność – mogą mieć duży wpływ na twoje zdrowie i zdrowie wszystkich partnerów seksualnych”.


„Prezerwatywa to najlepsza ochrona, ale jeśli nie użyłeś jej podczas ostatniego stosunku z nowym lub przypadkowym partnerem, przetestuj się, aby wcześnie wykryć potencjalne infekcje i zapobiec przenoszeniu ich na inne osoby. Testowanie jest ważne, ponieważ możesz nie mieć żadnych objawów i przenosić chorobę drogą płciową” - dodał.

Chociaż choroby przenoszone drogą płciową są zwykle łatwo leczone antybiotykami, niektóre mogą powodować poważne problemy zdrowotne, w tym bezpłodność i zapalenie narządów miednicy.

UKHSA wezwała ludzi do używania prezerwatyw i regularnego testowania się, jeśli uprawiają seks z nowymi lub przypadkowymi partnerami.


Kiła to infekcja bakteryjna, którą zwykle można złapać podczas uprawiania seksu z osobą już zarażoną.

Można ją leczyć antybiotykami, a nieleczona może powodować poważne długoterminowe problemy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Ryanair odwołał dziś 400 lotów
 Czytaj następny artykuł:
Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii, można zaoszczędzić nawet 20 GBP