Wiadomości
Pilne ostrzeżenie dla osób korzystających z Deliveroo, Uber Eats, Just Eat. Zamówienia mogą kosztować 2 razy więcej niż w supermarkecie
Ponieważ podczas pandemii coraz więcej osób składało zamówienia za pośrednictwem aplikacji, grupa Which? ostrzegła konsumentów, aby zachowali ostrożność, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.
Nawet jeśli twoje jedzenie jest dostarczane z dokładnie tego samego sklepu, zamawianie artykułów spożywczych w supermarkecie za pośrednictwem aplikacji do dostawy może kosztować nawet dwa razy więcej.
Nowe badanie przeprowadzone przez grupę konsumencką Which? wykazało również, że Amazon pobiera do 45% więcej za niektóre produkty z Morrisons, niż gdyby były kupowane na stronie internetowej supermarketu.
Organizacja konsumencka Which? poinformowała, że przyjrzano się cenie zamawiania koszyków z 15 popularnymi artykułami spożywczymi w pięciu głównych supermarketach.
Następnie porównano to z kosztem zamówienia identycznego wyboru z tego samego sklepu na ten sam kod pocztowy za pośrednictwem aplikacji Uber Eats, Just Eat i Deliveroo – nie uwzględniając dodatkowych opłat za dostawę.
Prawie wszystkie produkty były droższe w aplikacjach dostarczających.
Ele Clark, redaktor ds. sprzedaży detalicznej w Which?, powiedział: „Zamawianie artykułów spożywczych z Deliveroo, Just Eat lub Uber Eats jest niezaprzeczalnie atrakcyjne, ale koszt tej wygody może być dwukrotnie wyższy, niż zapłaciłbyś, gdybyś zrezygnował z pośrednika”.
„Oprócz dodatkowych kosztów zakupów spożywczych prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić również opłatę za dostawę, więc warto to rozważyć przed zamówieniem czegokolwiek do domu”.
Organizacja Which?, podała przykłady niektórych produktów, które są o wiele droższe, gdy się je zamawia za pomocą Uber Eats, Just Eat i Deliveroo.
Przykładowo opakowanie 250 g niesolonego masła Country Life kosztuje 45% więcej.
Banany kosztują 85 pensów w Sainsbury's, a wszystkie trzy aplikacje naliczają aż 106% premii, wyceniając je na 1,75 GBP.
Cały koszyk produktów, w którym znalazły się markowe towary, takie jak chipsy Doritos oraz mleko i dania gotowe marki własnej w Iceland kosztowałyby 36,63 funtów.
Zobacz też:
Dostawa tych samych produktów z tego samego sklepu Iceland przez Just Eat kosztowałaby 38% więcej, bo 50,50 GBP, nie licząc opłat za dostawę.
Grupa Which? zwróciła również uwagę, że oprócz kosztu samej żywności, należy wziąć pod uwagę opłaty za dostawę i minimalne kwoty zamówienia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube
Gorące Tematy
Aldi pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który zapłaci pracowni…
Zmiany w dostępie do gotówki w Wielkiej Brytanii: FCA wprowadza nowe zas…
1823 GBP odszkodowania dla milionów klientów telefonii komórkowej w Wiel…
Ryanair, EasyJet i Jet2 wydały pilne ostrzeżenie przed możliwymi zakłóce…
Wypłaty zimowych dodatków w Wielkiej Brytanii. Kolejni mieszkańcy otrzym…