Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zbliża się najgorętszy dzień w roku. Termometry w Wielkiej Brytanii wskażą 27°C

Według Met Office w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii znowu zostanie pobity rekord temperatury i nastąpi jak dotąd najgorętszy dzień w roku.

Po słonecznym weekendzie ma się utrzymać dobra pogoda, a w Walii i południowo-zachodniej Anglii temperatury prawdopodobnie wzrosną w czwartek do 26°C, a nawet do 27°C.


Jednak pod koniec tygodnia na południu mogą wystąpić przelotne opady i wiatr, a na południowym zachodzie mogą wystąpić bardziej wietrzne warunki.

Wschodnia Anglia i jej wybrzeże mogą spodziewać się pochmurnej pogody, ale na ogół w tym tygodniu w wielu regionach będzie słonecznie.

W niedzielę większość mieszkańców Wielkiej Brytanii wygrzewała się na słońcu, a najwyższą temperaturę 25°C zarejestrowano w Porthmadog w Walii.

W innych miejscach temperatura przekraczała 24 stopnie, w tym Castlederg w Irlandii Północnej, Bournemouth na południu Anglii i Glasgow.


Chociaż oczekuje się, że temperatury pozostaną stabilne przez pierwszą połowę tygodnia, pod koniec tygodnia na południowym zachodzie może być bardziej wietrznie, z ryzykiem przelotnych opadów deszczu i bryzy na południu.

Jednak w wielu regionach będzie ciepło i słonecznie, z dominacją wysokiego ciśnienia, które zapewni głównie ładną i stabilną pogodę.

Najcieplejsze i najbardziej słoneczne warunki będą panować na zachodzie, natomiast na wschodzie musimy się liczyć z pochmurnymi porankami.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Zepsuty system świadczeń w Wielkiej Brytanii stworzył „stracone pokolenie”, które nie musi pracować
 Czytaj następny artykuł:
Mało znana sztuczka z kredytem hipotecznym pozwala zaoszczędzić setki funtów