Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policja przejmuje łódź wycieczkową po tragedii w Bournemouth. Na plaży wybucha masowa bójka

fot: Youtube
Po śmierci dwóch młodych ludzi na plaży w Bournemouth w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu policja skonfiskowała łódź wycieczkową Dorset Belle w Poole Harbour.

12-letnia dziewczynka z Buckinghamshire i 17-letni chłopak z Southampton zmarli po tym, jak zostali wyciągnięci z morza u wybrzeży molo w Bournemouth.


Osiem innych osób było leczonych z powodu obrażeń niezagrażających życiu po incydencie, do którego wezwano służby ratunkowe o 16:32 w środę.

Mężczyzna w wieku około 40 lat, który był w tym czasie „na wodzie”, został aresztowany pod zarzutem zabójstwa, ale od tego czasu zwolniono go w ramach śledztwa – poinformowała policja w Dorset.

Nie jest jasne, w jaki sposób chłopak i dziewczynka, którzy zmarli w szpitalu, odnieśli poważne obrażenia.

Straż przybrzeżna poinformowała, że przeprowadziła poszukiwania, aby upewnić się, że nie ma innych zaginionych osób, ale nikogo nie znaleziono.


Źródło policyjne powiedziało The Times, że: „łódź wycieczkowa została otoczona policyjnym kordonem. Nikomu nie wolno przebywać na pokładzie ani dotykać statku”.

Wszczęto śledztwo w sprawie tego, co się stało.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, zastępca szefa policji w Dorset, Rachel Farrell, powiedziała, że ​​żadna z pływających nie miała „fizycznego kontaktu” ze statkiem i nie skoczyła z molo.

Dodała też, że ​​spekulacje, że w grę wchodziły skutery wodne, również były błędne.

Powiedziała: „Aby uniknąć dalszych spekulacji, jestem w stanie powiedzieć, że jest jasne, że wczoraj wiele osób było w wodzie i badamy okoliczności lub zdarzenie, które to spowodowało”.

„Wczesne dochodzenie wskazuje, że w czasie incydentu nie było fizycznego kontaktu między statkiem a żadnym z pływaków”.


„Mogę również potwierdzić, że nic nie wskazuje na to, by w grę wchodzili ludzie skaczący z molo lub skutery wodne”.

Powiedziała również, że ​​dwie osoby, które zginęły, nie były ze sobą spokrewnione, a zaangażowani byli „różnymi ludźmi z różnych rodzin”.

Jak podało Daily Mail zaledwie dzień po tragicznym utonięciu dwojga dzieci na plaży w Bournemouth wybuchła masowa bójka.

Zobacz też:


Według świadków walka toczyła się między około 50. młodymi ludźmi uzbrojonymi w broń w tym samym miejscu na plaży, gdzie dzień wcześniej zginęła dwójka dzieci.

Funkcjonariusze policji w Dorset zostali wezwani na plażę o godzinie 15:02 wczorajszego popołudnia i zatrzymano jedną osobę.

Młoda osoba, która była na miejscu walki, została opatrzona z powodu niewielkich obrażeń, podała policja. Śledztwo w sprawie incydentu jest w toku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Google ostrzega miliardy użytkowników Androida, aby usunęli aplikacje, przez które przestępcy mogą mieć dostęp do telefonu
 Czytaj następny artykuł:
Bank Anglii planuje kolejne podwyżki. Stopy procentowe wzrosną do 5%