Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Thomas Cashman uznany z winnego zamordowania 9-letniej Olivii Pratt-Korbel

Thomas Cashman został uznany za winnego zamordowania dziewięcioletniej Olivii Pratt-Korbel.

Olivia została zastrzelona 22 sierpnia po godzinie 22:00 w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez napastnika z bronią, wdarł się do jej domu.


Dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue, kiedy podszedł do nich napastnik ubrany w kurtkę i kominiarkę.

Na rozprawie stwierdzono, że Thomas Cashman miał pistolet i otworzył do nich ogień.

Matka Olivii, Cheryl, otworzyła swoje drzwi, by zobaczyć, co się dzieje.

Jeden z mężczyzn, 35-letni Nee, wdarł się do ich domu, a strzelec podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, gdy matka Olivii próbowała je zatrzasnąć, wystrzelił na oślep.

Olivia została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w rękę.


Kilka sekund wcześniej po tym, jak usłyszała zamieszanie na zewnątrz, dziewczyna wstała z łóżka i pobiegła do swojej matki Cheryl Korbel, krzycząc „Boję się mamusiu, boję się”.

Olivia została zabrana do szpitala dziecięcego Alder Hey i przewieziona prosto na salę resuscytacyjną, ale o 23:15 uznano ją za zmarłą.

Przed aresztowaniem Thomasa Cashmana policja aresztowała dziewięciu innych mężczyzn, ale wszyscy zostali zwolnieni za kaucją.

Fundacja Crimestoppers oferowała 200 000 funtów nagrody za informacje prowadzące do skazania osób odpowiedzialnych za zamordowanie dziewczynki.

Była to największa nagroda w historii brytyjskiej organizacji Crimestoppers.

Wcześniej założyciel i prezes fundacji, Lord Ashcroft, wpłacił 50 000 funtów, ale nagroda została zwiększona po tym, jak prywatny darczyńca zaoferował 100 000 funtów, a biznesmen dorównał do 200 000 GBP.


Po procesie, który trwał trzy tygodnie Cashman, został uznany za winnego morderstwa Olivii.

Został również uznany za winnego usiłowania zabójstwa Nee, zranienia z zamiarem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Cheryl Korbel oraz dwóch zarzutów posiadania broni palnej.

Podczas ogłoszenia wyroku krewni, w tym jego siostra, zostali wyprowadzeni z sali sądowej przez funkcjonariuszy policji i ochronę sądu, ponieważ krzyczeli i przeklinali, twierdząc, że mężczyzna jest niewinny.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Roman Biliński - Polak z UK, który chce zostać mistrzem świata
 Czytaj następny artykuł:
Koniec strajku kierowców autobusów w West Midlands