Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miliony rodzin w UK zaoszczędzą 160 GBP. Gwarancja cen energii w wysokości 2500 GBP przedłużona do czerwca

Jeremy Hunt ogłosił zwrot w sprawie planowanego zmniejszenia dopłat do rachunków za energię w kwietniu.

Gwarancja ceny energii w Wielkiej Brytanii pozostanie na poziomie 2500 GBP przez kolejne trzy miesiące od kwietnia do czerwca, potwierdził minister finansów.


Według wcześniejszych planów rachunki za energię dla typowego gospodarstwa domowego miały wzrosnąć do 3000 funtów rocznie od kwietnia.

Zwrot rządu oznacza, że średnie roczne rachunki gospodarstwa domowego zostaną ograniczone do 2500 funtów, dzięki czemu typowy dom oszczędzi około 160 funtów.

Minister finansów Jeremy Hunt powiedział: „Wysokie rachunki za energię są jednym z największych zmartwień rodzin, dlatego utrzymujemy gwarancję ceny energii na obecnym poziomie”.

„Ponieważ rachunki za energię spadną od lipca, ta tymczasowa zmiana wypełni lukę i zmniejszy presję na rodziny, a jednocześnie pomoże obniżyć inflację”.


Z kolei premier Rishi Sunak powiedział: „Wiemy, że ludzie martwią się wzrostem rachunków w kwietniu, więc aby zapewnić im spokój, utrzymujemy gwarancję ceny energii na obecnym poziomie do lata, kiedy spodziewany jest spadek cen gazu”

„Kontynuacja obniżania rachunków za energię jest częścią naszego planu pomocy ciężko pracującym rodzinom w kosztach utrzymania i zmniejszeniu inflacji o połowę w tym roku” -dodał.

Gwarancja cen opiera się na typowym zużyciu energii w gospodarstwie domowym, więc jeśli zużywasz więcej energii niż przeciętne gospodarstwo domowe, zapłacisz więcej.

Rządowa gwarancja cen energii ogranicza kwotę płaconą przez klientów do 34 pensów za kWh za energię elektryczną i 10,3 pensów za kWh za gaz.


Daje to maksymalne rachunki w wysokości 2500 funtów rocznie dla typowego gospodarstwa domowego, jednak dokładna suma zależy od zużycia.

Według Ofgem przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe liczy 2-4 osoby i zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania „NIE wejdzie w recesję” – minister finansów ogłosił wiosenny budżet
 Czytaj następny artykuł:
Strajk kierowców autobusów w West Midlands zawieszony