Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HSBC kupuje brytyjski oddział Silicon Valley Bank za 1 GBP

HSBC zawarł w ostatniej chwili umowę kupna upadłego Silicon Valley Bank UK, zapobiegając kryzysowi, który groził chaosem w brytyjskim sektorze technologicznym.

Brytyjski bank po weekendowych rozmowach między pożyczkodawcami, Skarbem Państwa i przedstawicielami start-upów, kupi firmę SVB UK za 1 funta.


HSBC kupując brytyjski oddział Silicon Valley Bank (SVB UK), zabezpieczył depozyty ponad 3000 klientów o łącznej wartości 6,7 mld funtów.

Bank miał pożyczki w wysokości około 5,5 miliarda funtów i depozyty w wysokości około 6,7 miliarda funtów, a w zeszłym roku osiągnął zysk w wysokości 88 milionów funtów.

Transakcja została ogłoszona dziś rano przez Bank Anglii po rozmowach z Prudential Regulation Authority, Skarbem Państwa i Financial Conduct Authority.

Bank Anglii, który przygotowywał się do wszczęcia procesu upadłościowego SVB UK, poinformował, że pieniądze wszystkich deponentów w SVB UK są bezpieczne w wyniku zakupu.


Wszystkie usługi SVB UK będą nadal działać normalnie, a klienci nie powinni zauważyć żadnych zmian, czytamy w oświadczeniu.

Istniały obawy, że firmy technologiczne i start-upy bankowe z SVBUK nie będą w stanie pokryć kosztów, w tym płac, ponieważ nie będą miały dostępu do swoich pieniędzy.

HSBC poinformował, że kupił brytyjski oddział Silicon Valley Bank za 1 funta.


„To przejęcie ma doskonały strategiczny sens dla naszej działalności w Wielkiej Brytanii” – powiedział Noel Quinn, dyrektor generalny grupy HSBC.

„Wzmacnia naszą franczyzę bankowości komercyjnej i zwiększa naszą zdolność obsługi innowacyjnych i szybko rozwijających się firm, w tym w sektorach technologii i nauk przyrodniczych, w Wielkiej Brytanii i na świecie” – dodał.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Met Office wydaje żółte ostrzeżenie pogodowe dla Birmingham i części Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Pełna lista dodatków i płatności w UK, które wpłyną na konta bankowe w marcu. Ile funtów można otrzymać?