Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jak zaoszczędzić 100 GBP na bagażu w Ryanair. Jest bardzo prosty trick

Chociaż loty liniami Ryanair są jednymi z najtańszych na rynku, jedna sztuczka może sprawić, że będą jeszcze bardziej przyjazne dla kieszeni.

Każdy, kto leciał tanimi liniami lotniczymi, wie, że pasażerowie mogą bezpłatnie zabrać na pokład tylko jedną rzecz osobistą, np. torebkę lub mały plecak.


Podróżni, którzy chcą mieć dodatkowy bagaż podręczny, rezerwację miejsca lub pierwszeństwo wejścia na pokład, będą musieli dopłacić.

Jednak MoneySavingExpert poinformował, w jaki sposób pasażerowie mogą uzyskać znacznie tańszy bagaż i zarezerwowane miejsca.

Na stronie wyjaśniono, że chodzi o porównanie taryf Value Fare i Regural Fare oferowanych przez Ryanair.

Tanie taryfy, które zaczynają się od 9,99 GBP w jedną stronę, nie zawierają niczego, więc pasażerowie po prostu dostają miejsce w samolocie.


Natomiast taryfa Regular, która zaczyna się od 21 GBP w jedną stronę, obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład, zarezerwowane miejsca i pozwala na zabranie na pokład dwóch toreb kabinowych.

Nawet jeśli może się to wydawać sprzeczne z intuicją, zakup taryfy Value Fare i osobne płacenie za dodatki w tanich liniach lotniczych może być znacznie tańsze.

Według MoneySavingExpert czteroosobowa rodzina mogłaby zaoszczędzić około 100 funtów na lotach w dwie strony przy użyciu tej metody.

Aby zobrazować to na przykładzie, znaleźliśmy lot z Birmingham w wielkiej Brytanii do Cork w Irlandii, który w najtańszej taryfie Value kosztuje 15.98 GBP w dwie strony dla jednej osoby.


Jednak, jeśli chcemy większy bagaż za taryfę Regular trzeba dopłacić 21 GBP w jedną stronę, a więc koszt całego lotu wzrośnie do 57,98 GBP.

Natomiast za taryfę Plus zawierającą bagaż 20 kg należy dopłacić 29.99 GBP w jedną stronę, wiec w tym przypadku bilet by kosztował 75.96 GBP.


Taryfa Regular zawiera takie udogodnienia jak rezerwacja miejsc, jednak nie każdemu na tym zależy, jeśli ktoś nie musi rezerwować miejsca, a chce zapłacić mniej i mieć dodatkowy bagaż powinien postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Wybieramy Taryfę Value, a gdy system się o to spyta, potwierdzamy to. Po podaniu naszych danych zostaniemy przeniesieni na stronę wyboru siedzenia, z którego rezygnujemy.

Zobacz też:


Następnie pojawi się nam strona, na której możemy dodać dodatkowy bagaż 10 kg i kolejkę priorytetową za 12 GBP w jedną stronę wiec oszczędzamy około 9 funtów w jedną stronę (około, ponieważ Ryanair zaokrągla, w naszym przypadku zamiast 12 GBP policzył 12.5 GBP). Dla rodziny 4-osobowej, przy locie w dwie strony to oszczędność 72 GBP.

Po wybraniu tej opcji lot z dodatkowym bagażem 10 kg będzie nas kosztował 40.98 GBP, a więc 17 funtów taniej niż w wybierając taryfę Regular. Dla rodziny 4-osobowej, przy locie w dwie strony to oszczędność 136 GBP.


Co więcej, osoby, które potrzebują 20-kilowego bagażu, mogą do dodać za cenę bliską cenie taryfy Regular. W naszym przypadku za lot z 20 KG bagażem byśmy zapłacili 59.96 GBP, więc o 16 funtów taniej niż taryfa plus zawierająca ten bagaż.

Warto pamiętać, że jeśli się już dokona rezerwacji, to dodanie bagażu w późniejszym terminie jest często o wiele droższe niż zrobienie tego podczas rezerwacji.

Według różnych doniesień w mediach podobny sposób działa również w przypadku drugiej popularnej taniej linii lotniczej, czyli Wizz Air. Niektórzy twierdzą też, że tak samo jest m.in. w Lufthansie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkoły w UK zamykane z powodu śniegu i lodu na drogach
 Czytaj następny artykuł:
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w UK