Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Aktualne informacje na temat tajemniczego zaginięcia Nicoli Bulley w UK

Policja zorganizuje dziś konferencję prasową na temat trwających poszukiwań zaginionej mamy dwójki dzieci, Nicoli Bulley, w celu zwalczania dezinformacji na temat jej zniknięcia.

Konferencja odbędzie się, ponieważ spekulacje na temat tego, co mogło się z nią stać, wciąż narastają w ciągu 19 dni od jej zniknięcia.


Mama dwójki dzieci była ostatnio widziana w piątek rano (27 stycznia) około 9:20 nad rzeką Wyre w St Michael's on Wyre w hrabstwie Lancashire.

45-letnia Nicola Bulley wyszła jak zwykle rano ze swoim psem na spacer i zniknęła.

Tego dnia kobieta odwiozła swoje córki (dziewięcioletnią i sześcioletnią) do pobliskiej szkoły podstawowej, a później wyszła z psem na spacer w okolicy, którą przemierzała niemal każdego dnia.

Jej telefon został znaleziony na pobliskiej ławce w parku, wciąż podłączony do rozmowy służbowej, powiedzieli funkcjonariusze.

Na ławce znaleziono również szelki i smycz dla jej psa springer spaniela. Zwierzę biegało w pobliżu. Ślad po 45-latce zaginął.


Policja początkowo skupiła się na przypuszczeniach, że kobieta wpadła do wody i przez pierwszy tydzień przeszukiwano rzekę, mimo że rodzina zaginionej i jej przyjaciele twierdzili, że ten ślad jest błędny.

Ostatecznie rzekę przeszukała niezależna firma ze sprzętem sonarowym, która stwierdziła, że nie wierzy, że kobieta wpadła do wody i się utopiła.

Poszukiwania trwają już 19 dni i jak na razie pewny jest tylko harmonogram wydarzeń dotyczących ostatnich ruchów Nicoli Bulley

Piątek, 27 stycznia

8.43 – Nicola szła ścieżką nad rzeką Wyre, po odwiezieniu dzieci do szkoły.

8:47 – Osoba wyprowadzająca psy – ktoś, kto zna Nicolę – zobaczyła ją spacerującą ze swoim psem. Ich dwa psy miały ze sobą krótką interakcję, zanim świadek opuścił pole ścieżką.

08:53 – Nicola wysłała e-mail do swojego szefa.

9:01 – Zalogowała się do rozmowy w aplikacji Teams.


9:10 (w przybliżeniu) – Świadek – ktoś, kto zna Nicolę – widział ją na górnym polu spacerującą z psem Willow. Obecnie trwają prace mające na celu dokładne ustalenie, która to była godzina.

9:20 - Policja uważa, że telefon Nicoli został pozostawiony na ławce nad rzeką.

9:30 — Rozmowa w usłudze Teams zakończyła się, ale Nicola pozostała zalogowana.

9:33 – telefon komórkowy Nicoli i Willow zostały znalezione na ławce nad rzeką przez innego spacerowicza.

10:15 – Zgłoszono jej zaginięcie po tym, jak spacerowicz znalazł jej rzeczy i psa przy lokalnej rzece.

Policja poinformowała, że 49-letni mężczyzna z Manchesteru i 20-letnia kobieta z Oldham zostali aresztowani pod zarzutem złośliwych przestępstw w związku z e-mailami rzekomo wysłanymi do członków Rady Wyre.

Zobacz też:


Mężczyzna został zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie do 12 maja, podczas gdy kobieta pozostaje w areszcie.

W poniedziałek Rada Wyre usunęła dane kontaktowe radnych ze swojej strony internetowej z powodu „niewłaściwych e-maili i rozmów telefonicznych” dotyczących zniknięcia pani Bulley.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwoje 15-latków oskarżonych o morderstwo nastolatki w UK
 Czytaj następny artykuł:
Inflacja w Wielkiej Brytanii spadła do 10,1%. Co to oznacza dla Twojego portfela?