Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

600 000 osób w UK zapłaci grzywnę 100 GBP za brak zeznania podatkowego

Według najnowszych doniesień HM Revenue & Customs nałoży grzywny o łącznej wartości 60 milionów funtów, ponieważ setki tysięcy podatników nie dotrzymało terminu złażenia zeznania podatkowego.

Oficjalne dane opublikowane w środę ujawniły, że 600 000 osób nie złożyło zeznania podatkowego do północy 31 stycznia.


Liczba osób, które złożyły wniosek z opóźnieniem, spadła prawie o połowę od zeszłego roku, kiedy 1,3 miliona nie złożyło wniosku na czas.

Mike Warburton, były dyrektor podatkowy w firmie księgowej Grant Thornton, powiedział, że spadek był spowodowany tym, że w zeszłym roku HMRC dał podatnikom dodatkowy miesiąc na złożenie ze względu na opóźnienia w firmach księgowych związane z koronawirusem.

Zeznania podatkowe musi złożyć każdy, kto nie ma automatycznie potrącanego podatku z wynagrodzenia lub kto zarobił dodatkowe pieniądze, które nie zostały opodatkowane.


Przykładowo osoba samo-zatrudniona ponosi odpowiedzialność za opłacanie swoich podatków.

Osoby, które nie złożą deklaracji podatkowej, są automatycznie karane grzywną w wysokości 100 GBP, nawet jeśli nie mają podatku do zapłacenia.

Dodatkowo osobom, które wciąż nie będą rozliczone do 30 kwietnia 2023 r. Urząd Podatkowy zacznie naliczać £10 kary za każdy dzień zwłoki, aż do momentu, kiedy dana osoba wyśle rozliczenie, wprowadzono jednocześnie 90-dniowy limit.


Po 6 miesiącach opóźnienia kara wyniesie £100 plus £10 za każdy dzień do 90 dni (£900) plus kolejne £300 lub 5% podatku, który powinno się zapłacić, w zależności, która kwota jest większa.

Po 12 miesiącach doliczane jest kolejne £300 kary lub ponownie 5% należnego podatku, w zależności od tego, która kwota jest większa.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Alert pogodowy dla Anglii. Nadchodzą mrozy
 Czytaj następny artykuł:
Aldi wprowadza duże zmiany we wszystkich 990 sklepach w UK. Zakupy warte 10 GBP kupisz za 3,30 GBP