Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjskie linie lotnicze ogłosiły upadłość i anulowały wszystkie loty

Brytyjskie linie lotnicze Flybe ogłosiły upadłość i anulowały wszystkie loty, spowodowało to, że 75 000 pasażerów walczy o zwrot kosztów lub alternatywny transport.

Regionalna brytyjska linia lotnicza Flybe ogłosiła wczoraj upadłość — zalewie dziewięć miesięcy po wznowieniu działalności.


Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał osoby z zarezerwowanymi lotami Flybe, aby nie podróżowały na lotniska.

Według administratorów około 2500 pasażerów miało lecieć w sobotę, podczas gdy około 75 000 osób zarezerwowało bilety na nadchodzące miesiące.

Konkurenci, w tym British Airways, Ryanair i EasyJet, zaoferowali pasażerom powrót do domu ze zniżką na podróż, podczas gdy państwowa usługa kolejowa LNER zaoferowała bezpłatny przejazd w ten weekend dla poszkodowanych podróżnych.


Jednak ci, którzy zarezerwowali loty tymi liniami lotniczymi, prawdopodobnie nie otrzymają zwrotu pieniędzy od firmy i muszą mieć nadzieję, że otrzymają zwrot od dostawcy karty kredytowej

To już drugie bankructwo Flybe. Po raz pierwszy istniejąca od 1979 r. (choć pod tą nazwą dopiero od 2002 r.) linia upadła w marcu 2020 r. wskutek wstrzymania lotów w związku z pandemią Covid-19.

Jej aktywa, w tym prawo do nazwy, kilka miesięcy później kupiła firma Thyme Opco, a nowy właściciel planował obsługiwanie 530 lotów tygodniowo na 23 trasach, głównie w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też:


Nowe linie Flybe wystartowały ponownie w kwietniu zeszłego roku.

Tuż przed bankructwem linie lotnicze obsługiwały 21 tras z lotnisk w Birmingham, Belfaście i Heathrow — przeważnie na inne brytyjskie lotniska, ale też do Genewy i Amsterdamu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wiele szkół w Wielkiej Brytanii zostanie zamknięte w środę
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące dzieci obywateli UE, które urodziły się w UK, mogą stracić brytyjskie obywatelstwo