Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kierowca otrzymał 195 GBP grzywny, ponieważ wjechał na pas dla autobusów, aby przepuścić policyjną furgonetkę

Kierowca w Wielkiej Brytanii został ukarany grzywną w wysokości prawie 200 funtów za wjechanie na pas dla autobusów, aby przepuścić policyjną furgonetkę.

37-letni Stephen James 13 września ubiegłego jechał wzdłuż Forest Road w Walthamstow we wschodnim Londynie, gdy pojazd policyjny wyprzedzał go i inne samochody.


Zdjęcia z monitoringu pokazują, że mężczyzna zjechał na pas dla autobusów, aby dać policyjnej furgonetce miejsce do wyprzedzenia,

Był zszokowany, gdy później otrzymał list od rady miasta, która nałożyła na niego 195 funtów grzywny.

Zobacz też:


Stephen przegapił pierwszy wysłany do niego list, więc dowiedział się o grzywnie, dopiero gdy otrzymał kolejny.

Powiedział: „Kiedy dostałem drugi, spojrzałem na dowody i pomyślałem, że to bzdura, że ​​nie dostałem pierwszego i powinienem mieć prawo do odwołania”.


Opisując moment, w którym zjechał na pas dla autobusów, powiedział: „Widzisz nadjeżdżającą policyjną furgonetkę i wiesz, że musisz coś zrobić, aby pomóc w tej sytuacji”.

„Nie byłaby w stanie przejechać obok, więc potrzebne było zjechanie z drogi”.

„Zrobiłem to, starając się zrobić to, co trzeba, i zostałem za to ukarany” - dodał.

Stephen powiedział, że był zaskoczony, że jego odwołanie zostało odrzucone, ponieważ przeczytał o podobnym przypadku, w którym rada miasta zniosła grzywny kierowcom, którzy zjechali na pas dla autobusów, aby przypuścić pojazd uprzywilejowany z sygnalizacją dźwiękową i świetlną.


Jednak rzecznik Waltham Forest Council powiedział: „Przepisy w Londynie są bardzo jasne, jeśli chodzi o wjeżdżanie na pasy dla autobusów, a obowiązkiem kierowców jest je znać i przestrzegać”.

„Można zobaczyć, jak kierowca wjeżdża na pas dla autobusów, aby przepuścić pojazd uprzywilejowany, następnie przez jakiś czas jedzie wzdłuż pasa dla autobusów, mimo że ma możliwość ponownego wjazdu na jezdnię” - dodał.

Rada wyjaśniła, że ​​kierowcy nie zostaną ukarani grzywną, jeśli przesuną się dla pojazdu służb ratowniczych, który odpowiada na wezwanie i ma włączoną sygnalizację dźwiękową i świetlną

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
British Gas, E.On, EDF, Octopus i OVO oferują do 1500 GBP dotacji na opłacenie rachunków w UK
 Czytaj następny artykuł:
Ważne zmiany w DWP, miliony osób w UK otrzymają do 1500 GBP miesięcznie