Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec tanich biletów: Ryanair zapowiedział podwyżkę cen w 2023 roku

Prezes irlandzkiej taniej linii lotniczej Ryanair, Michael O'Leary, zapowiedział podwyżkę cen biletów lotniczych tej firmy w 2023 roku.

O'Leary wyjaśnił, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch wczasowicze nie zobaczą taryf poniżej 9,99 funtów ze względu na wysokie ceny ropy, podało The Sun.


„W tym roku drugi rok z rzędu będziemy świadkami wysokiego, jednocyfrowego wzrostu cen, co nie miało miejsca od bardzo dawna” – powiedział szef Ryanaira.

Już teraz ​​ceny wiosennych biletów w Ryanair zaczynają od 29,99 funtów (około 35 euro), podczas gdy wcześniej bilety do podobnych miejsc docelowych można było kupić za jedyne 10 funtów (około 12 euro).

Według szacunków średnia cena biletu w Ryanair wzrośnie z 40 EUR (35,20 GBP) do 50 EUR (44,00 GBP) w ciągu najbliższych trzech lat.


Jednak pomimo wzrostu cen O'Leary uważa, że ​​ogólnie istnieje „wysoki popyt” na loty.

Warto dodać, że szef Ryanair już wcześniej ostrzegał przed wzrostem cen biletów lotniczych, które jego zdaniem były zbyt „tanie”.

„Za każdym razem, gdy lecę na lotnisko Londyn Stansted, uważam za absurd, że przejazd pociągiem do centrum Londynu jest droższy niż bilet lotniczy” – ubolewał rok wcześniej O'Leary.

Analitycy Bloomberga już wcześniej przewidywali, że w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę w 2023 roku ceny biletów lotniczych na całym świecie wzrosną.


Podwyższenie taryf wiązało się ze zmianą tras, którymi podążało wiele państw, by ominąć rosyjską przestrzeń powietrzną.

Objazd może wydłużyć czas lotu o nawet trzy godziny, co prowadzi do wzrostu zużycia paliwa i kosztów, czytamy w raporcie Bloomberga.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nagranie z restauracji hitem brytyjskich mediów. Kobieta zauważyła na nim męża, który zmarł 9 lat temu
 Czytaj następny artykuł:
Miliony znaczków pocztowych w UK stracą ważność w następnym tygodniu, ostrzega Royal Mail