Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragiczna pomyłka lekarzy w UK. Dziewczynce amputowano wszystkie kończyny po błędnej diagnozie

Dziewczynka, której amputowano wszystkie kończyny po nieprawidłowej diagnozie lekarskiej, otrzymała odszkodowanie w wysokości 39 milionów funtów.

Dziecko trafiło do szpitala Frimley Park w Surrey z „objawami zapalenia opon mózgowych i sepsy”, ale podano jej paracetamol i została wypisana do domu.


Kiedy kilka godzin później rodzice zabrali ją z powrotem na pogotowie ratunkowe, zdiagnozowano u niej posocznicę meningokokową i doszło do niewydolności wielonarządowej.

Ostatecznie dziewczynka, której nazwiska nie można podać ze względów prawnych, miała amputowane obie nogi powyżej kolan i ręce powyżej łokci, ponieważ infekcja rozprzestrzeniła się po organizmie.

Jej rodzina złożyła pozew, argumentując, że gdyby była pilnie leczona antybiotykami, nie byłaby tak chora i uniknęłaby amputacji.

Do tej argumentacji przychylił się brytyjski Sąd Najwyższy, który w ramach ugody przyznał rodzinie odszkodowanie w wysokości 39 mln funtów.


Zostanie ono wypłacane częściowo ryczałtem a pozostała część w rocznych płatnościach do końca jej życia.

Sędzia Caspar Glyn składając hołd dziewczynce i jej rodzinie, powiedział: „Pieniądze nie przywrócą tego, kim była wasza córka, ale mogą zabezpieczyć jej przyszłość”.

Zobacz też:


Reprezentująca rodzinę, prawniczka Deborah Nadel powiedziała: „Urazów tego dziecka i poważnej niepełnosprawności można było całkowicie uniknąć przy odpowiedniej opiece”.

„Wszystkie objawy dotyczące zapalenia opon mózgowych i posocznicy były widoczne dla lekarzy. Specyficzne protokoły leczenia tych chorób istnieją w celu ochrony pacjentów i lekarzy, ale działają tylko wtedy, gdy są przestrzegane” - dodała.


Rzecznik NHS Trust powiedział: „Bardzo nam przykro z powodu obrażeń wnioskodawcy i rozumiemy, że żadna kwota nie może ich w pełni zrekompensować”.

„Cieszymy się jednak, że ugoda została zatwierdzona i mamy nadzieję, że uzgodnione odszkodowanie zapewni wnioskodawcy jak najbardziej niezależne życie w przyszłości”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony mieszkańców w UK otrzymają przedostatnią ratę dodatku 400 GBP. W 2023 roku rachunki znów wzrosną
 Czytaj następny artykuł:
Santander oferuje 200 GBP na przejście na jego konto bankowe