Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair ogłasza sześć nowych tras z Wielkiej Brytanii

Ryanair ogłosił, że w 2023 roku uruchomi sześć nowych tras z Wielkiej Brytanii.

Nowe połączenia odbędą się między londyńskimi lotniskami a Asturią, Belfastem, Kornwalią, Edynburgiem, Klagenfurtem i Lipskiem.


Tanie linie lotnicze ogłosiły szczegóły wraz z wiadomością, że rekordowa ilość podróżnych zarezerwowała już wyjazdy wielkanocne i letnie.

Ryanair zaoferuje w tym roku 180 tras z londyńskich lotnisk Stansted, Gatwick i Luton.

Dyrektor naczelny Michael O'Leary powiedział: „Ryanair z przyjemnością oferuje mieszkańcom i gościom Londynu jeszcze większy wybór na lato 2023”.

„Nasz rozkład lotów wzrósł o 10 procent w stosunku do zeszłego lata, z 3000 lotów tygodniowo na 180 trasach, w tym z sześcioma nowymi słonecznymi miejscami docelowymi i zwiększoną częstotliwością na ponad 30 innych popularnych trasach, takich jak Berlin, Malaga, Majorka, Nantes i Palma”.

Rekordowa liczba rezerwacji w Ryanair.

Szef Ryanair O'Leary powiedział, że w zeszły weekend tanie linie lotnicze otrzymały 2,03 miliona rezerwacji lotów, co pobiło poprzedni rekordowy weekend przewoźnika, który wyniósł 1,6 miliona na początku 2019 roku.

„W naszej ofercie jest wiele tanich biletów, ale nie jest to związane z wyprzedażą biletów. Wydaje się, że jest bardzo duży popyt. Ludzie martwią się, że latem ceny wzrosną – i myślę, że tak będzie” – powiedział O'Leary.

Wzrost cen biletów lotniczych.

Ryanair spodziewa się, że średnie ceny wzrosną w tym roku o „wysokie jednocyfrowe” wartości procentowe w porównaniu z 2022 r.


O'Leary skrytykował Rishi Sunaka w sprawie rządowych stawek podatku od pasażerów lotniczych [APD], które jego zdaniem powinny zostać jeszcze obniżone.

Ryanair jest najpopularniejszą linią lotniczą w Europie, obsługującą ponad 1600 lotów dziennie z 72 baz, łączącą 189 celów podróży w 30 krajach i obsługującą flotę ponad 300 nowych samolotów Boeing 737-800.

Zobacz też:


Ryanair ogłosił niedawno wiążące zamówienia na kolejne 280 nowych Boeingów 737, a także opcje na 100 kolejnych Boeingów 737 MAX 200, co pozwoli Ryanairowi obniżyć ceny biletów i zwiększyć ruch z 90 mln w tym roku do ponad 150 mln rocznie w 2024 roku.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ewakuacja szpitala w Leeds po znalezieniu podejrzanej paczki
 Czytaj następny artykuł:
Asda wprowadza plan posiłków dla 4-osobowej rodziny za 20 funtów tygodniowo